Bliźniak z Roosevelta z jubileuszowym golem

Gornik Zabrze - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Dziś 16.00 w Bytowie miejscowy pierwszoligowiec zagra z Górnikiem Zabrze, czternastokrotnym mistrzem Polski. Co warto wiedzieć przed tym meczem?

* W meczu z Zagłębiem zabrzanie strzelili gola nr 300 w historii swoich występów na drugim poziomie rozgrywek. Jubileuszowe trafienie było dziełem Łukasza Wolsztyńskiego, który w tym roku zdobył już 6 bramek. Oprócz niego spośród zabrzan wiosną tylko Igor Angulo trafił jeszcze do siatki.

* Po debiucie w zaległym meczu z Zagłębiem, szansę na grę już od pierwszej minuty ma Rafał Wolsztyński. - To bardzo fajnie, że zadebiutowałem, ale nie tak to sobie wyobrażałem. Wolałbym, żeby drużyna wygrała, bo mój debiut nic nie daje – mówi młodszy z bliźniaków.

* W ramach relaksu po treningu grupa młodych zawodników Górnika wybrała się w Zabrzu na... Targi Turystyki Przemysłowej. Z uczestnikami targów i kibicami spotkali się m.in. Maciej Ambrosiewicz, Marcin Urynowicz i Konrad Nowak. Ten ostatni, po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i długiej rehabilitacji liczy, że jeszcze w tym sezonie zagra w I lidze.

* Dwa bezbramkowe remisy odnotowali w rozgrywkach Nice I ligi piłkarze Górnika. Jeden z nich padł w pierwszej rundzie w Zabrzu, w meczu właśnie z Bytovią

* W Bytowie bilety na mecz z 14-krotnym mistrzem Polski idą jak świeże bułeczki... Zapowiada się rekord frekwencji. Ci, którzy oddali w tygodniu krew, otrzymali darmowe vouchery. W Bytowie nie mówi się o niczym innym, tylko wizycie Górnika.

* Życie nie rozpieszcza drużyny z Bytowa! Przynajmniej tak twierdzi trener Adrian Stawski. Narzeka on na sytuację kadrową Bytovii i... brak szczęścia, który nie pozwolił drużynie na wygranie meczu z Sandecją. Ale szkoleniowiec mocno liczy, że zła passa zostanie przełamana w sobotę i Bytovia odniesie historyczne zwycięstwo w kontaktach z Górnikiem.

Przypuszczalne składy
BYTOVIA: Bieszczad - Bielak, K. Bąk, Cseh, Kamiński - Rzuchowski, Mandrysz, Poczobut, Wolski, Wilczyński - Ploj.
GÓRNIK: Loska - Danch, Kopacz, Suarez, Kosznik - Ł. Wolsztyński, Matuszek, Ambrosiewicz, Kurzawa, Plizga - Angulo.

Z tej samej kategorii