Najpierw były „Gwiazdy”, a potem... gwizdy

Gornik Zabrze - Wigry Suwalki
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

W czwartek piłkarze Górnika oglądali prawdziwe „Gwiazdy”, a dzień później, już na „Arenie Zabrze" usłyszeli potężne gwizdy... To była naturalna reakcja trybun na kiepski futbol.

Lekcja sięgania do „Gwiazd” przyniosła kompletne fiasko, młodzi następcy Jana Banasia, Włodzimierza Lubańskiego czy Stanisława Oślizły, nie dorastają nawet do pięt swoim wielkim poprzednikom. Jedynym zawodnikiem, do którego ani kibice, ani opiekunowie drużyny nie mieli pretensji, był Tomasz Loska.
W rozmowie ze „Sportem” bramkarz Górnika wraca na chwilę do czwartkowej prapremiery „Gwiazd”. - Ten film zrobił na nas ogromne wrażenie, Europa należała do tych ludzi – mówi nam popularny „Gienek”. - Każdy z nas chciałby przeżyć taką przygodę, być wielkim piłkarzem. Jak widzieliśmy na filmie, oni nie podchodzili czasami zbyt profesjonalnie do swoich obowiązków, ale to byli wielcy piłkarze. Może kiedyś ktoś z nas osiągnie takie sukcesy jak oni? - zastanawia się golkiper zabrzan.

 

Oswajanie rzeczywistości
Po spotkaniu z Wigrami można zaryzykować twierdzenie, że I-ligowa banicja potrwa dłużej niż jeden sezon. W obecnej sytuacji drużyna gra na miarę możliwości, ale są one mocno ograniczone. Brakuje przede wszystkim potencjału, jakości. - Można nam zarzucić niską jakość gry, wybory, rozwiązania na boisku, jednak nie można zarzucić młodym zawodnikom braku ambicji, bo chcieli grać. Niestety nie udało się zwyciężyć w tym meczu – to znamienne słowa trenera [Marcina Brosza], który powoli zaczyna się oswajać ze smutną rzeczywistością.
Część kibiców jeszcze tego nie dostrzega, ale prawda o Górniku jest taka, że młodzi piłkarze mają spory zasób chęci do gry, ale już z umiejętnościami jest na bakier. Większość z nich to dopiero melodia przyszłości i na tle bardzo dobrze zorganizowanych Wigier wyglądali bardzo mizernie. Ostry kurs na młodzież musi dawać skutki uboczne i nie ma się co dziwić, że drużyna – momentami – kopie się po czole...

 

Idzie jak krew z nosa
W tym roku, do spotkania z Wigrami, zabrzanie byli bezkompromisowi, nie splamili się bowiem ani jednym remisem. Podobnie zresztą jak ich rywale. Problemem Górnika było to, że po wygranej przychodziła porażka. O serii 2-3 zwycięstw już dawno zapomnieli. - Rzeczywistość jest taka, że jak nie złapiemy serii zwycięstw to nie będzie dobrze – zauważa Loska. - Na razie wszystko i wszyscy nam uciekają. Idzie to jak krew z nosa... Prawda jest taka, że mamy młodą drużynę, bardzo się staramy, ale nie zawsze wychodzi. Ja jeszcze wierzę w awans, jednak nie może być mowy o kalkulacji, teraz musimy ostro finiszować i liczyć na potknięcia rywali.
Młodzi gracze mają ambicję, ale nie mają jeszcze umiejętności. Te z kolei posiada grupa starszych zawodników, ale nie zawsze potrafi ona dać z siebie maksa. No i koło się zamyka. W pierwszej rundzie bardzo dużo dawał zespołowi Igor Angulo, w drugiej – strzelił tylko jednego gola i daleko mu do wyczynu Łukasza Wolsztyńskiego, autora sześciu bramek w tym roku.
Do zwycięstw potrzebne są trafienia hiszpańskiego napastnika, bez nich drużyna nie ruszy z miejsca. - Jesienią było zdecydowanie lepiej ze skutecznością, w tym roku Igorowi już tak dobrze nie idzie. On się stara, bardzo chce, jednak nic nie wpada. Nasza gra z przodu musi się poprawić, inaczej nic z tego nie będzie – dodaje na koniec Loska.
Może fani Górnika powinni wreszcie zrozumieć, że obecny zespół, który po zeszłorocznym sezonie opuściło aż 17 graczy z szerokiej kadry, raczej nie sięgnie gwiazd...

 

Liczba - 10
To seria meczów bez remisu piłkarzy Górnika, która skończyła się w miniony piątek.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~wiernyUżytkownik anonimowy
~wierny :
No photo~wiernyUżytkownik anonimowy
Jak nie bedzie w Zabrzu napastnika to nic z tego nie bedzie.od czasow Zachary nie bylo napastnika i nie ma.kiedys byl Nokulma,Milik i wspomniany Zachara.

24 kwi 11:30 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pgaUżytkownik anonimowy
~pga
No photo~pgaUżytkownik anonimowy
do ~zgredek:
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
24 kwi 12:01 użytkownik ~zgredek napisał
no ale co Zabrze wniesie do Ekstraklapy?
Frekwencję o jakiej twój klub za pewne może pomarzyć...skoro pytasz
24 kwi 18:58 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
do ~FAN Górnika Z:
No photo~FAN Górnika ZUżytkownik anonimowy
24 kwi 11:09 użytkownik ~FAN Górnika Z napisał
Czeka nas długa odsiadka w 1 lidze. Bez derbów z Ruchem jesteśmy NIKIM. Ja chcę ekstraklasę !!!!!!
no ale co Zabrze wniesie do Ekstraklapy?
24 kwi 12:01 | ocena:55%
Liczba głosów:11
45%
55%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii