Zagłębie drugi raz stara się o Kopacza. Transfer tym razem blisko!

KGHM ZAGLEBIE LUBIN - GORNIK ZABRZE
 fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Coraz bardziej prawdopodobna sprzedaż przez Zagłębie Jarosława Jacha sprawiła, że o krok od „miedziowych” znajduje się defensor Bartosz Kopacz. Być może 24-latek trafi do Lubina już tej zimy.

W Zabrzu liczono się z możliwym odejściem Kopacza już w sierpniu poprzedniego roku. Wtedy też o zawodnika po raz pierwszy zaczęło pytać Zagłębie. Działacze klubu z Roosevelta chcieli jednak uzyskać cenę odstępnego zapisaną w kontrakcie, czyli 300 tys. euro. Także tego samego lata działacze Górnika podjęli ostatnią próbę podpisania z Kopaczem nowej umowy. Piłkarz był skłonny podpisać nową umowę, ale pod warunkiem obniżenia kwoty odstępnego. Strony do porozumienia nie doszły, wobec czego obecny kontrakt straci ważność już pięć miesięcy. Teraz o nowej umowie strony już nie rozmawiały.

 

Liczą na zysk

Zagłębie Lubin z kolei liczy się z tym, że w najbliższych tygodniach sprzeda za dobre pieniądze Jarosława Jacha. Stąd więc poszukiwania jego następcy. Lubinianie będą mieli pieniądze, bo Jach odejdzie za wysoką sumę transferową - co najmniej 2 miliony euro. Sam zawodnik chciałby grać gdzieś na Zachodzie, mówiło się o zainteresowaniu z Francji i Hiszpanii, ale z kolei lepsze pieniądze są w stanie wyłożyć kluby ze Wschodu. - Dobrą cenę, przynajmniej, 2 miliony euro, oferuje już teraz klub z Rosji. - Chodzi o czołową drużynę. To nie jest kierunek który uważamy za priorytetowy, ale pochylimy się z rozwagą nad każdą propozycją - mówi menedżer młodzieżowego reprezentanta Polski Paweł Staniszewski. Tak czy owak oba kluby są pogodzone, z odejściem stoperów, więc teraz powinny dojść do porozumienia.

 

Zima czy lato?

W tej chwili nie jest jasne, czy Kopacz dołączy do „miedziowych” jeszcze w tym okienku transferowym, czy dopiero latem. Może być tak, że piłkarz podpisze umowę obowiązującą od lata, a kluby siądą do negocjacji. Górnik chciałby oczywiście zarobić jak najwięcej na tej transakcji, bo latem piłkarz odejdzie za darmo. Zabrzanie byliby bardzo zadowoleni, gdyby udało im się uzyskać za kopacza ok. pół miliona złotych. Pytanie czy Zagłębie będzie zmuszone do „ostrego” targowania czy też nie. Inna rzecz, że klub z Lubina po sprzedaniu Jacha będzie miał pieniądze, więc wyłożenie około 150 tysięcy euro za gotowego środkowego defensora nie powinno być wielkim problemem.

Trener Marcin Brosz nie zamierza bezczynnie przyglądać się rozwojowi wypadków i już teraz rozgląda się za nowym środkowym obrońcą. Zabrzanie przyglądają się Davidowi Pedowskiemu, 19-letni stoperów, który ostatnio grał w Stanach Zjednoczonych, w akademii Chicago Magic PSG (amerykańska filia Paris Saint-Germain).

 

Byłaby kasa

W klubie są Adam Danch i Oleksandr Szeweluchin, którzy tworzyli duet środkowych obrońców, kiedy Kopacz był wypożyczany z klubu do klubu. Ewentualne pieniądze uzyskane z transferu Kopacza pozwoliłyby na dokonanie przez zabrzan kilku transferów tej zimy, z czego trener Brosz także byłby zadowolony. Górnik chce sprowadzić przede wszystkim kogoś na bok pomocy, ewentualnie do linii środkowej. Przypomnijmy, że Roman Gergel odszedł z Zabrza w ostatnim dniu okienka transferowego. W tym wypadku strony mogą tak długo nie czekać, tym bardziej, że Zagłębie za tydzień wylatuje do Turcji. Kopacz dziś na pewno pojawi się na zajęciach Górnika. Czy jednak pojedzie z zespołem na zgrupowanie do Czech? Pytanie bez odpowiedzi. Jeżeli jednak z Lubina nadejdzie sygnał, że Jach nie jest już graczem Zagłębia, wtedy można się spodziewać przeprowadzki Kopacza do drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~oloUżytkownik anonimowy
~olo :
No photo~oloUżytkownik anonimowy
Niech idzie tam przynajmniej płacą na czas i coś zarobi. Choć jak będzie robił takie babole jak u nas to raczej na wyrozumiałość jak u nas liczyć nie będzie mógł. Mam nadzieję że na jego miejsce postawią na kogoś młodego z Górnika albo sprowadzą z naszego regionu obiecującego młodego z niższych klas rozgrywkowych bo Brosz ma dobrą rękę do młodych.Niech jeszcze Kwieka i Szewę pogonią bo to też strata kasy.
12 sty 12:13 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FAN Użytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FAN Użytkownik anonimowy
"olo", zgadza się, Kopacz w ostatnim czasie obniżył loty, jeden wybitny mecz w PP z Legia....ale życzę mu powodzenia w Lublinie... niech postawią na młodych, i tak sezon stracony...
13 sty 18:19 | ocena:100%
Liczba głosów:9
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANS WZLUżytkownik anonimowy
~FANS WZL
No photo~FANS WZLUżytkownik anonimowy
do ~FAN :
No photo~FAN Użytkownik anonimowy
13 sty 18:19 użytkownik ~FAN napisał
"olo", zgadza się, Kopacz w ostatnim czasie obniżył loty, jeden wybitny mecz w PP z Legia....ale życzę mu powodzenia w Lublinie... niech postawią na młodych, i tak sezon stracony...
JAKIM LUBLINIE TO JEST LUBIN WIELKIE ZAGŁĘBIE WŁADCY DOLNEGO ŚLĄSKA
20 sty 16:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii