Wysoka sparingowa wygrana Górnika Zabrze

Górnik Zabrze w sobotnie popołudnie rozegrał charytatywny sparing w Sierakowicach z miejscowym Startem. Lider ekstraklasy pokonał gospodarzy aż 6:0.

Gornik Zabrze - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Spotkanie rozegrano w ramach pomocy dla 8-letniej Oliwki, która cierpi na anemię aplastyczną. Z tego też powodu na trybunach pojawiło się sporo kibiców, którzy mieli okazję obejrzeć w akcji piłkarzy lidera ekstraklasy, z Igorem Angulo na czele. Hiszpan jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, a do przerwy bramki strzelali także Łukasz Wolsztyński i Michał Koj.

 

W drugiej połowie Marcin Brosz desygnował do gry zawodników klubowych rezerw i grup młodzieżowych. Na 4:0 podwyższył Konrad Wira, a wynik ustalili Patryk Joachim i Mateusz Cybulski.

 

Start Sierakowice – Górnik Zabrze 0:6 (0:3)

Bramki: Angulo, Ł. Wolsztyński, Koj, Wira, Joachim, Cybulski.

 

Górnik Zabrze: Kasprzik – Wenglorz, Suarez, Surowiec, Koj – Kurzawa, Matuszek, Grendel, Brosz – Ł. Wolsztyński, Angulo, a także Bielica, Liszka, Jaksik, Kopia, Lewandowski, Joachim, Wira, Cybulski i Kasprzyk.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kempesUżytkownik anonimowy
~kempes :
No photo~kempesUżytkownik anonimowy
Panie redaktorze jestem z Sierakowic i byłem na meczu. Małe sprostowanie było 7:0. Wynik jest nieważny. Ważne jest to, że drużyna Górnika Zabrze pokazała wielkie serce i odwołała mecz sparingowy w Polkowicach, żeby przyjechać do nas i zagrać dla chorej 8-letniej Oliwki. Na meczu była nasza legenda kibiców nasz najlepszy kibic Dzwonnik z Zabrza.
Pan Stanisław Sętkowski zwany Leonem. Szacunek i wielki podziękowania dla wszystkich.
8 paź 17 13:44 | ocena:93%
Liczba głosów:14
93%
7%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~E. RudnickiUżytkownik anonimowy
~E. Rudnicki :
No photo~E. RudnickiUżytkownik anonimowy
Wielkie brawa i uznanie dla organizatorów tego wydarzenia,jak również dla działaczy Górnika Zabrze,oraz dla głównych bohaterów tego spotkania,czyli piłkarzom.Jak pokazuje to wydarzenie,zarówno działacze jak i piłkarze widzą nie tylko swoje porażki i sukcesy,ale też widzą potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi w tak trudnym dla niego czasie.Jako długoletni kibic Górnika Zabrze i mieszkaniec tego grodu,szczególnie cieszę się i jestem dumny z takiej postawy młodych piłkarzy Górnika.A dla Oliwki życzę dużo zdrówka.Olu,główka do góry-"Alleluja i do przodu".
10 paź 17 12:54 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii