Wysoka sparingowa wygrana Górnika Zabrze

Gornik Zabrze - Piast Gliwice

Górnik Zabrze w sobotnie popołudnie rozegrał charytatywny sparing w Sierakowicach z miejscowym Startem. Lider ekstraklasy pokonał gospodarzy aż 6:0.

Spotkanie rozegrano w ramach pomocy dla 8-letniej Oliwki, która cierpi na anemię aplastyczną. Z tego też powodu na trybunach pojawiło się sporo kibiców, którzy mieli okazję obejrzeć w akcji piłkarzy lidera ekstraklasy, z Igorem Angulo na czele. Hiszpan jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, a do przerwy bramki strzelali także Łukasz Wolsztyński i Michał Koj.

W drugiej połowie Marcin Brosz desygnował do gry zawodników klubowych rezerw i grup młodzieżowych. Na 4:0 podwyższył Konrad Wira, a wynik ustalili Patryk Joachim i Mateusz Cybulski.

Start Sierakowice – Górnik Zabrze 0:6 (0:3)

Bramki: Angulo, Ł. Wolsztyński, Koj, Wira, Joachim, Cybulski.

Górnik Zabrze: Kasprzik – Wenglorz, Suarez, Surowiec, Koj – Kurzawa, Matuszek, Grendel, Brosz – Ł. Wolsztyński, Angulo, a także Bielica, Liszka, Jaksik, Kopia, Lewandowski, Joachim, Wira, Cybulski i Kasprzyk.