Piętnaście i jedna. Górnik Zabrze gra najgorszą piłkę w lidze.

Górnik Zabrze to główny kandydat do spadku z ligi.

Gornik Zabrze - Lechia Gdansk
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus


Gdyby nie obowiązująca od blisko trzech sezonów reforma ligi, prawdopodobnie dziś można by ogłosić spadek Górnika Zabrze do pierwszej ligi. Pewnie jeszcze usłyszelibyśmy zwyczajowe „nie wszystko jeszcze stracone” i – to brzmi nawet bardziej medialnie - „dopóki piłka w grze”, ale... To tylko słowa. Dla zabrzan jedyną deską ratunku jest dziś podział ligi i podział punktów. Oczywiście przy założeniu, że w trzech pozostałych do końca meczach nie będą już tracić dystansu do rywali.
Problemem Górnika jest nie tylko skromny dorobek punktowy. Problemem najważniejszym jest jakość gry. Ktoś słusznie zauważył, że w 27. kolejce piętnaście drużyn grało piłkę na „tak”, nawet jeżeli nie znalazło to przełożenia na wynik. Ta szesnasta na boisku cierpiała, czego najlepszym dowodem jeden celny strzał oddany w meczu granym na własnym boisku przeciwko drużynie, która może i skład ma dobry, ale wcale nie tak dawno straciła cztery gole w Kielcach.
Cierpi Górnik, co widzi też Jan Żurek, z jednej strony szczęśliwy, że w sytuacji absolutnie beznadziejnej jego piłkarze - nie dość, że słabsi, to jeszcze będący na boisku w mniejszości po czerwonej kartce Romana Gergela – potrafią „wyciągnąć” remis, z drugiej mający problem, bo prowadzi grupę ludzi zagubionych, wystraszonych, źle przygotowanych do rundy, przypominających na boisku wszystko, tylko nie drużynę, co oczywiście winą Żurka nie jest.
Jeżeli ktoś śledzi dokładnie gazetę, to w numerze wczorajszym być może znalazł na stronie 21 relację z meczu rezerw Górnika z Piastem II Gliwice.
Plewko, Gabrych, Dobosz, Kursa, Dziczek, Budzik, Ruda, Kraska... Wystarczy? Wystarczy. To piłkarze Piasta, którzy przegrali z gospodarzami 0:1. A wcale przegrać nie musieli. Teraz skład Górnika. Przyrowski, Szeweluchin, Sadzawicki, Janota, Skrzypczak, Korzym – odnotujmy, że ten ostatni strzelił gola. Bądźmy sprawiedliwi, na boisko wyszła też młodzież, ale skoro osiemnastu piłkarzy było w kadrze na mecz z Lechią i jeszcze sześciu z dużym i bardzo dużym doświadczeniem ligowym mogło pojawić się w meczu rezerw, to znaczy, że Górnik ma ogromny... problem. Personalny i finansowy, bo nie jest rzeczą normalną, by w III lidze połowa wychodzących na boisko piłkarzy zarabiało od 20 tysięcy w górę, kiedy pierwszy zespół jest „czerwoną latarnią” ligi. Bogatych na to nie stać, biednych tym bardziej. Teraz zabrzanie grają z Podbeskidziem, potem – na szczęście dla Żurka – czeka ich przerwa, która co prawda zawsze jest wielką niewiadomą, ale nie w wypadku Górnika. Bo w wypadku Górnika naprawdę gorzej być już nie może.
Odnotujmy, że trzy mecze zabrzan grane w tym roku na Roosevelta, w których gospodarze zdobyli jeden punkt, jednego gola i oddali sześć celnych strzałów (!) - to nie pomyłka, a z tego aż cztery w meczu z Ruchem - obejrzało w sumie ponad 50 tysięcy widzów. To wynik „kosmiczny” biorąc pod uwagę jakość oferowanego towaru. W „Greku Zorbie” padło pamiętne zdanie „jaka piękna katastrofa”. Jeżeli w Zabrzu nic się nie zmieni, zdanie to może być za kilka tygodni wyjątkowo aktualne.

Więcej na temat:Górnik Zabrze

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PiłkarzKSGUżytkownik anonimowy
~PiłkarzKSG :
No photo~PiłkarzKSGUżytkownik anonimowy
Zapraszamy do nabycia biletów!
16 mar 16 05:49 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~WiemUżytkownik anonimowy
~Wiem :
No photo~WiemUżytkownik anonimowy
Winnni to sa decydenci bo wystarczyło zatrudnić trenera a tych jeszcze tydzien temu na rynku nie brakowalo za chwile nie będzie czego ratować. Dla Żurka ważniejszy poklask kogut i skandowanie haseł decyzje personalne to gest w strone kibiców to ja dziękuje za taki Górnik w skladzie ktorego gra konfident pijak i cpun!
16 mar 16 12:09 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KKS Użytkownik anonimowy
~KKS :
No photo~KKS Użytkownik anonimowy
NiGdy nie spoadnie .....
16 mar 16 09:21 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii