Górnik Zabrze miał już gorsze starty wiosny

Przegrany mecz w Płocku w piątek, był jednym z najgorszych występów Górnika w pierwszym ligowym meczu po zimowej przerwie w tej dekadzie.

Rafal Kurzawa

Nie znaczy jednak, że był najgorszym. Jeszcze gorzej jedenastka z Zabrza zaczynała rok w 2014 i 2016. Cztery lata temu zabrzanie przegrali na wyjeździe 0:3 z Zagłębiem Lubin, tracą trzy gole w ledwie dwadzieścia kilka minut. Było to akurat spotkanie, w którym w ekstraklasie zadebiutował Rafał Kurzawa. Podobna klapa przytrafiła się też dwa lata temu, kiedy „Górnicy" wysoko przegrali na wyjeździe z „Pasami". Był to sezon, który dla 14-krotnego mistrza Polski zakończył się spadkiem.

Kilka pierwszych ligowych meczów po przygotowaniach zabrzanom udało się jednak w tej dekadzie wygrać i było to ważne oraz prestiżowe gry, z Legią, Piastem czy GKS Tychy przed rokiem. Wygrywając wtedy, Górnik nie tracił jednak bramek.