Kibice żądają kar dla piłkarzy Górnika Zabrze. Co na to Zarząd?

Torcida
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Górnik Zabrze niespodziewanie przegrał z MKS-em Kluczbork 1:2, co już bardzo mocno skomplikowało sytuację w tabeli. Nie obyło się też bez ostrej reakcji kibiców, którzy najpierw zaraz po meczu w męskich słowach przekazali swoje uwagi piłkarzom, a następnie wydali oświadczenie.

Kibice Górnika domagają się pociągnięcia do odpowiedzialności piłkarzy.

 

„W związku z brakiem zaangażowania i totalną kompromitacją w meczu MKS Kluczbork – Górnik Zabrze, jakiej dopuściła się drużyna piłkarzy i trenerów Górnika Zabrze, domagamy się od zarządu klubu, w osobie Pana Prezesa Bartosza Sarnowskiego, natychmiastowego ukarania całego zespołu, kara finansową a zawodników którzy takiej kary nie przyjmą – przesunięciem do zespołu rezerw. Pieniądze, które zostaną zawodnikom zabrane w postaci kary, prosimy aby przekazane były na wybrany przez drużynę cel charytatywny.”

 

Warto dodać, że nie dość, że kibice ingerują w kwestie "motywacji" zawodników, to jeszcze dali zarządowi ostateczny termin!

W dniu wczorajszym ponad 1200 kibiców Górnika Zabrze w Kluczborku oraz kilkaset tysięcy w swoich domach, nie mogło dać wiary tak słabej postawie drużyny i przegrania w fatalnym stylu tego pojedynku.

Zawodnikom którzy tego nie rozumieją i nie chcą w Górniku grać, należy jak najszybciej podziękować!

Kibice zabrzańskiego Górnika, do dnia 05.04.2017, oczekują od zarządu klubu podania do wiadomości, podjętych kroków, odnośnie ukarania pierwszej drużyny Górnika Zabrze.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Torcida Górnik

Więcej na temat:Górnik Zabrze, piłka nożna

Komentarze (26)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~SEBO(L):
No photo~SEBO(L)Użytkownik anonimowy
3 kwi 06:31 użytkownik ~SEBO(L) napisał
Nie,nie boli. A Was nie boli,że w klub ładowane są ciężkie miliony z budżetu miasta,Wasze pieniądze, a dziadujecie w I lidze? I to, że po 89. roku i końcu patronactwa kopalń czekacie na mistrzostwo blisko 30 lat? Janusze biznesu z wyciagniętą łapą po nie
Hehe...
ale jesteś bezczelny typ albo jesteś taki głąb i o niczym nie wiesz.
Sprawdź sobie w google ile Legia dostaje corocznie kasy z budżetu miasta za promocję Warszawy.
- dostaje najwięcej bo Warszawa jest najliczniejszym miastem w Polsce a Legia jest praktycznie jedynym jej przedstawicielem. To dlatego tak zniszczono Polonię i Skrę żeby na Legię szło najwięcej kasy.
Sprawdź sobie ile płaci za wynajęcie stadionu miejskiego na Ł3 a ile powinna płacić.
- Legia płaci zaledwie 10% za wynajęcie całego obiektu który został przebudowany z miejskiej kasy, reszta jest umarzana.
Sprawdź sobie ile (L) dostała dotacji OGÓLNOPOLSKIEJ z ministerstwa na budowę nowej szkółki.

Przypominam tylko że Legia jest klubem PRYWATNYM a dostaje kasę miejską, wojewódzką i ogólnopolską.
3 kwi 07:19 | ocena:88%
Liczba głosów:26
88%
12%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~SEBO(L):
No photo~SEBO(L)Użytkownik anonimowy
2 kwi 22:41 użytkownik ~SEBO(L) napisał
To kara za podłożenie się Leszkowi 2 sezony temu. Niech kibice żaboli oficjalnie odwołają zakaz wygrywania ,jaki ogłosili swoim zawodnikom przed tamtym meczem. Dla nich on wciąż obowiązuje :D namawiacie do przegrania ,a teraz wymagacie zwycięstw i kar ? Ż
A i jeszcze jedno.
Dwa sezony temu Legia zaprzepaściła sobie sama tytuł MP w meczach bezpośrednio z Lechem (remisując u siebie, przegrywając w Poznaniu i przegrywając trzeci decydujący mecz u siebie w fazie finałowej). W meczach w pierwszej fazie zasadniczej sezonu z Górnikiem i Legia i Lech zarobiły po tyle samo - po 4 pkt.. Pretensje miej do swoich piłkarzyków. Jeszcze powinieneś podziękować Górnikowi za zwycięstwo (5:2) z Piastem w zeszłym sezonie bo dzięki tym urwanym 3 pkt. (1,5 pkt po podziale) Legia wywalczyła tytuł mistrzowski wygrywając ligę z Piastem o 1 pkt.
3 kwi 00:25 | ocena:85%
Liczba głosów:27
85%
15%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~kibicujmy :
No photo~kibicujmy Użytkownik anonimowy
2 kwi 22:32 użytkownik ~kibicujmy napisał
I na dobre i na złe... Tak brzmi ta wasza piosenka wielka torcido..jak widać w waszym przypadku tylko na dobre. Jak już jeden mecz przegrają to można takie beznadziejne rzeczy pisać. W sporcie trzeba umieć być kibicem swojego klubu, szczególnie wtedy kie
Ty chyba nie rozumiesz co to jest być "na dobre" a "na złe" już nie. Gdyby tak było to stadion w Zabrzu świeciłby pustkami jak ten w Gliwicach a na meczu wyjazdowym (gdziekolwiek) nie byłoby żadnego kibica Górnika. Tymczasem jest odwrotnie.
Po drugie to nie jest pierwszy przegrany mecz Górnika z drużyną z dołu tabeli. Zawodnicy ośmieszają kibiców a Ci są wymagający. Nie kibicujesz Górnikowi to nic nie wiesz. Strajk kibiców zakończył się na meczu w Katowicach po tym jak zawodnicy przed meczem zademonstrowali napisy na koszulkach " MY GRAMY, WY KIBICUJECIE"
Kibice swoją rolę wypełniają ponad normę, największe frekwencje w 1 lidze, większe jak w wielu klubach Ekstraklasy a zawodnicy dalej robią swoje jak w poprzednim sezonie kiedy spadli. Coś za coś - kumasz ?
To zawodnicy żyją kosztem klubu a nie odwrotnie. Klub tworzą kibice a nie działacze którzy są nieporadni w tym co robią i trzeba ich też pokierować. Nikt z kibiców nie chce upadku klubu !!!
2 kwi 23:52 | ocena:82%
Liczba głosów:33
82%
18%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii