Koniec bólu głowy Marcina Brosza. Wracają kartkowicze

Przed kolejnym ligowym meczem z Bruk-Bet Termalika Nieciecza, jest jedna dobra wiadomość dla kibiców 14-krotnego mistrza Polski. Po pauzie za kartki do zespołu Górnika Zabrze wraca dwójka środkowych obrońców: Dani Suarez oraz Mateusz Wieteska.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Arka Gdynia - Gornik Zabrze. 12.12.2017
 fot. Grzegorz Radtke  /  źródło: 400mm

 

Przed piątkowym meczem z Wisłą w Płocku, sztab szkoleniowy Górnika miał prawdziwy ból głowy, jak złożyć defensywę na to spotkanie. Wszystko z powodu kartowej absencji Wieteski i Suareza oraz kontuzji grającego na lewej stronie obrony Michała Koja.
Trenerzy zdecydowali, że parę środkowych obrońców będą tworzyć Szymon Matuszek z Pawłem Bochniewiczem, a także Adrian Gryszkiewicz. Dwaj ostatni debiutowali w ekstraklasie. Grająca w tak eksperymentalnym zestawieniu obrona Górnika, nie poradziła sobie z ofensywnie nastawionymi piłkarzami Wisły. Przewaga gości była przede wszystkim na bokach, gdzie Konrad Michalak z prawej, a Giorgi Merebaszwili z lewej strony, robili co chcieli. Do tego skuteczny grający Jose Kante i dobrze prezentujący się w drugiej linii kolejni pomocnicy: Semir Stilić oraz Damian Szymański.


Przed meczem za tydzień z jedenastką z Niecieczy, trener Marcin Brosz będzie już mógł skorzystać z usług Wieteski i Suareza, którzy z pewnością zagrają od pierwszej minuty. Do pełni zdrowia powinien też dojść Rafał Kurzawa. Niestety, z drużyną z Małopolski nie będzie mógł wystąpić młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Żurkowski, który w Płocku zobaczył czwartą żółtą kartkę i za tydzień będzie musiał pauzować. Jego miejsce w środku pola zajmie z pewnością Matuszek, który w piątek przymusowo wystąpił w roli środkowego obrońcy.


Żółte kartki piłkarzy Górnika
8 – Suarez
6 – Wolniewicz
5 – Ledecky
4 – Ambrosiewicz, Koj, Wieteska, Żurkowski (pauzuje w kolejnym meczu)
3 – Kurzawa, Matuszek
2 – Angulo, Grendel
1 – Kądzior, Loska, Ł.Wolsztyński, R.Wolsztyński

 

Z tej samej kategorii