Dani Suarez: Nikt nie zwątpi w Igora

- Nikt nie mówił, że wiosną będzie łatwo. Na pewno rywale znają nas lepiej i chcą nas pokonać. Jeżeli jednak będziemy grać na swoim normalnym poziomie, to nie będzie tak łatwo z nami wygrać - uważa obrońca Górnika Zabrze.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Zaglebie Lubin. 09.03.2018
 fot. P.Dziurman  /  źródło: 400mm

KRZYSZTOF BROMMER: W meczu z Zagłębiem zdobył pan trzecią bramkę w tym sezonie. Jak na środkowego defensora to całkiem przyzwoity dorobek. W dodatku w wielu poprzednich meczach przy stałych fragmentach gry oddawał pan groźne strzały na bramkę rywali. Jest pan zadowolony ze swojej skuteczności?

DANI SUAREZ: – Tak szczerze to oczywiście cieszę się z każdego gola, który pomaga drużynie, ale nie dają one takiej satysfakcji, gdy kolejny mecz nie udaje nam się wygrać. Zupełnie inny smak i znaczenie ma dołożenie cegiełki do zwycięstwa. W piątek byliśmy tego blisko, ale niestety się nie udało.

 

Jaki jest pana najlepszy dorobek strzelecki w dotychczasowej przychodzie z piłką?

DANI SUAREZ: – Gdy grałem w juniorskich zespołach udało mi się strzelić 19 goli w jednym sezonie, ale grałem wtedy w pomocy. W profesjonalnej piłce mój rekord to 5 bramek. Mam nadzieję, że uda mi się go przebić i że za trafieniami pójdą też zwycięstwa. Chętnie wymieniłbym moje 10 żółtych kartek na kilka goli (śmiech).

 

Coraz częściej można spotkać się z opinią, że obrońcy Górnika... są lepsi w ofensywie niż w defensywie, choć te drugie zadania są waszym fundamentem. Dlaczego tak się dzieje?

DANI SUAREZ: – Wiadomo, że naszym głównym zadaniem jest bronienie i nie dopuszczanie do tego, aby przeciwnik strzelał gole. To jednak nie wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Moje czy Mateusza Wieteski gole są jedynie dodatkiem.

 

Waszą bolączką, jako drużyny jest fakt, że wciąż tracicie dużo goli i to w dodatku pod niewymuszonych błędach. Tak było choćby w ostatnim meczu z Zagłębiem. Potrafi pan wytłumaczyć skąd się to bierze?

DANI SUAREZ: – Błędy to część piłki nożnej, choć dla nas jest to wskazówka, że musimy trenować nad tym elementem jeszcze więcej i jeszcze dużo jest do poprawy. Musimy je wyeliminować jeżeli chcemy wrócić na ścieżkę zwycięstw. Tak jak to wyglądało choćby jesienią.

 

W pana przypadku rzucają się też w oczy inne statystyki, choćby ta, że ma już pan na swoim koncie aż 10 żółtych kartek. Skąd się to bierze, bo raczej nie wygląda pan na „ligowego brutala”.

DANI SUAREZ: – Nigdy siebie za brutala także nie uważałem. W tym roku tak mam, że każdy faul jaki popełnię od razu jest nagradzany przez sędziów żółtymi kartkami. Nie chcę za dużo o tym myśleć i się nakręcać, bo potem gra się trudniej i niepotrzebnie na siebie nałożę dodatkową presję. W kolejnych meczach chcę być sobą i grać z taką samą energią, jak zwykle. Mam jedynie nadzieję, że kartek już nie będzie.

 

Pana przyjaciel z drużyny i rodak, Igor Angulo, przeżywa niezwykle trudny czas. Wszyscy oczekują od niego kolejnych goli, on pewnie sam od siebie tez, ale tych bramek nie ma...

DANI SUAREZ: – W klubie nie zapominamy jak ważną postacią jest dla nas Igor. Teraz mu nie idzie, goli nie ma, ale nikt z nas w niego nie zwątpi i w to, że w końcu przyjdą jego bramki. To nie przypadek, że Igor był królem strzelców I ligi i najlepszym snajperem w ekstraklasie. Zespół musi mu pomóc, aby w meczach robił to, co obecnie robi na treningach. Jestem jednak przekonany, że jego dobry czas znów nadejdzie.

 

Wiosna jak na razie jest rozczarowująca w waszym wykonaniu, pewnie też przez pryzmat rewelacyjnych wyników i gry z jesieni. Trudniej wam się gra po przerwie? Rywale są lepiej przygotowani do meczów z wami?

DANI SUAREZ: – Nikt nie mówił, że wiosną będzie łatwo. Na pewno rywale znają nas lepiej i chcą nas pokonać. Jeżeli jednak będziemy grać na swoim normalnym poziomie, to nie będzie tak łatwo z nami wygrać. Wiosną tylko w meczu ze Śląskiem zagraliśmy na naszym normalnym poziomie. Nie wygraliśmy, ale dla mnie był to nasz najlepszy mecz w tym roku i przykład, że potrafimy wrócić do tego co najlepsze.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kogiel_mogielUżytkownik anonimowy
~Kogiel_mogiel
No photo~Kogiel_mogielUżytkownik anonimowy
do ~Unkiel:
No photo~UnkielUżytkownik anonimowy
13 mar 20:30 użytkownik ~Unkiel napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Jak się nie umie skoro 3 punkciki i 3 brameczki w \G/liwicach wpadły łatwo :)))))) buahahahahhahh a najlepsza to była ta frajerska wycieczka ruchu na koniec kraju :))))
będę śledził poczynania piasta w tej dolnej ósemce :)))buahahahaha
13 mar 21:40 | ocena:75%
Liczba głosów:12
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Emil_JanekUżytkownik anonimowy
~Emil_Janek
No photo~Emil_JanekUżytkownik anonimowy
do ~Kogiel_mogiel:
No photo~Kogiel_mogielUżytkownik anonimowy
13 mar 21:40 użytkownik ~Kogiel_mogiel napisał
Jak się nie umie skoro 3 punkciki i 3 brameczki w \G/liwicach wpadły łatwo :)))))) buahahahahhahh a najlepsza to była ta frajerska wycieczka ruchu na koniec kraju :))))
będę śledził poczynania piasta w tej dolnej ósemce :)))buahahahaha
Basta, basta, podziękowania za 3 pkt. dla chwasta z sasiedniego miasta :D
13 mar 22:18 | ocena:77%
Liczba głosów:13
77%
23%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii