Broni sędziego Raczkowskiego, jak może ...

Po piątkowym meczu w Krakowie, Przewodniczący Kolegium Sędziów Zbigniew Przesmycki, rozesłał maila do sędziów i kierowników ekstraklasowych drużyn, który odnosił się do pierwszego rzutu karnego, który sędzia Paweł Raczkowski podyktował w meczu Cracovia – Górnik.

Przesmycki
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

„Od razu, na gorąco, po przeczytaniu o „kontrowersyjnym rzucie karnym” dementuję to stwierdzenie. Otóż to był ewidentny karny i brawa dla sędziego za podjętą decyzję!” – napisał Przesmycki i dalej dokonał analizy rzekomego faulu Szymona Żurkowskiego na Michale Heliku.
Zupełnie co innego miał do powiedzenia w niedzielę, w studiu Canal + w programie „Liga+”, sędziowski ekspert Sławomir Stempniewski. - To napastnik szuka kontaktu z obrońcą, który jest pasywny i widać, że chce uniknąć tego kontaktu. Staje jak struna i próbuje wycofać się z całej akcji, ale napastnik to wykorzystuje. Michał zagrywa piłkę w drugą stronę, a biegnie nie za piłką. To jest nabieranie. Jestem tego zdania, że zamiast zaklinać rzeczywistość, trzeba po prostu zmierzyć się z problemem i wytknąć sędziemu błąd, zamiast poklepywać go po plecach. To będzie z pożytkiem dla wszystkich, a przede wszystkim z pożytkiem dla sędziego, który wcale nie sędziuje tak cudownie, tylko robi błąd. To lepsze niż utwierdzać go w tym, że zrobił dobrze – mówił Stempniewski.

 

Komentarze (18)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Tego lewego karnego nie da się obronić bo go po prostu nie było. Nie było ruchu zawodnika broniącego a było szukanie jego nogi przez atakującego. Środowisko sędziowskie albo zacznie walczyć z kumoterstwem we własnych szeregach albo ludzie przestaną na mecze chodzić widząc takie wałki a to strata dla ekstraklasy milionów zł co sezon.. Można nazwać pana Raczkowskiego aptekarzem ale ja mam pytanie czego w tych 2 meczach Jaga-Górnik i Craxa-Górnik tylko w jedną stronę. Dlaczego gwizdał karnego za bardzo miękki faul poza 16 ką a nie widział staranowania Wolsztyńskiego który miał niezłą sytuację bramkową. To samo w Krakowie dlaczego nie widział staranowania Angulo w 16 ce gdzie celem obrońcy Cracovii nie była piłka tylko plecy napastnika Górnika. Drugi karny oczywiście że był pretekst bo obrońca zabrzan trzymał zawodnika Cracovii. Ale jak zobaczy się całą sytuację to obaj trzymali się za koszulki i niestety ale ten z Zabrza był mniej sprytny i nie puścił w odpowiednim momencie. Mimo wszystko takich sytuacji gdzie zawodnicy walczą jak w MMA jest dziesiątki w każdym meczu przy wszystkich stałych fragmentach gry i jakoś sędziowie nie gwiżdżą dziesiątek karnych. Sędziowie powinni być oceniani przez odpowiednie gremia znające przepisy w piłkę nożną składające się nie tylko z sędziów i dostawać oceny. Po x błędach powinna być kara zawieszenia na x meczów a po recydywie spadek do niższej ligi i nie ma zmiłuj. Przecież przez megaBABOLA sędziego Ruch prawdopodobnie spadł do 1 ligi patrz ręka w meczu Arka - Ruch po której padła bramka dla gdynian.
22 sie 17 14:00 | ocena:95%
Liczba głosów:20
95%
5%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~LucekUżytkownik anonimowy
~Lucek :
No photo~LucekUżytkownik anonimowy
Niestety ale w PL mamy 2-3 profesjonalnych sędziów którzy potrafią się przyznać do błędu bo tylko ten co nic nie robi nie robi błędów. Przesmycki i Raczkowski do nich nie należą i idą w zaparte mimo że większość środowiska ,dziennikarze i kibice widzą że przegiął pałę. Ekstraklasa powinna coś z tym zrobić bo tacy amatorzy to zniechęcanie do piłki kibiców którzy po paru takich wałkach przestaną chodzić na stadiony czy kupować Canal + Sport.
22 sie 17 14:04 | ocena:94%
Liczba głosów:16
94%
6%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~LIPINIOKUżytkownik anonimowy
~LIPINIOK :
No photo~LIPINIOKUżytkownik anonimowy
A co myslicie że Przesmyscki nie bierze? Tylko inną dole niż Raczkowski, ten pierwszy 10000zł a ten drugi 5000zł, ot cała prawda, jeżeli tak nie jest to niech to udowodnią, a ABW powinno sprawdzić ich dochody i skąd mają wpływy, przecież sędzia piłkarski mało zarabia, a żyją na poziomie światowym, z czego???
22 sie 17 20:26 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii