Sztuka rotacji Joana Carrilla

Pozostawienie na ławce Pola Lloncha wywołało poruszenie wśród kibiców "Białej gwiazdy". Decyzja Joana Carrilla się jednak obroniła.

Wisla Krakow - Lechia Gdansk
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

W 2018 roku Pol Llonch (na zdjęciu) jest zdecydowanie najlepiej i najrówniej grającym piłkarzem Wisły Kraków. W przeciętnie grającej trzyosobowej linii pomocy to on w większości meczów był najaktywniejszym zawodnikiem. Dlatego decyzja o pozostawieniu go na ławce rezerwowych w starciu ze Śląskiem Wrocław została przyjęta z dużym zaskoczeniem. Jeszcze przed meczem trener Joan Carrillo w telewizyjnym wywiadzie rozwiał wątpliwości, że absencja Hiszpana może być spowodowana zdrowotną niedyspozycją, mówiąc, że to on jest trenerem, ma doświadczenie, a nikt nie ma licencji na miejsce w składzie. Gra „Białej gwiazdy” bez Lloncha wyglądała kiepsko, bo Petar Brlek nie gra jeszcze na poziomie, do jakiego przyzwyczaił, Nikola Mitrović rozegrał kolejne kiepskie spotkanie i kibice pożegnali go gwizdami, a Tomasz Cywka, poza rajdem, który dał Wiśle trzeciego gola, raczej niczym się nie wyróżnił. Mimo to decyzja Carrilla się obroniła, bo strzelecką formę odzyskał Carlitos, a Llonch wypoczął przed najważniejszymi meczami. - W poprzednich spotkaniach był jednym z naszych najlepszych zawodników, a to wiąże się z wysiłkiem. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której zmęczenie się nawarstwi – tłumaczył po meczu szkoleniowiec „Białej gwiazdy”. Lloncha wpuścił zaledwie na 10 minut. - Widziałem, że może w tym fragmencie pomóc Tiborowi Haliloviciowi – zaznaczył trener.
Carrillo upiekł więc dwie pieczenie na jednym ogniu. Wisła wygrała ważny mecz, bardzo zbliżający ją do grupy mistrzowskiej, a 25-letni pomocnik mógł odsapnąć przed starciami z Legią Warszawa, Lechem Poznań i Sandecją Nowy Sącz, które zdecydują o tym, w której ósemce „Biała gwiazda” spędzi fazę finałową.

 

Z tej samej kategorii