Stanisław Oslizło: Nigdy nie byliśmy lubiani w Warszawie

Stanisław Oślizło, doradca zarządu Górnika Zabrze, legenda 14-krotnych mistrzów Polski, wypowiedział się na temat wczorajszej decyzji Komisji Ligi.

Prezentacja Gornika Zabrze
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Po zamieszkach na trybunach i wtargnięciu kibiców na murawę sobotni mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze został przerwany w 81. minucie. Wczoraj Komisja Ligi podjęła decyzję o ukaraniu obu klubów. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść Górnika, ale zabrzanom odjęto trzy punkty. Decyzja ta wywołała w środowisku sporo kontrowersji. O opinię poprosiliśmy legendę Górnika Zabrze, Stanisława Oślizłę.

 

- Nie chciałbym tak na gorąco komentować decyzji Komisji Ligi. Wolałbym na spokojnie zaznajomić się z treścią komunikatu, ale po decyzjach, które zostały podjęte, to mogę powiedzieć, że nigdy nie byliśmy lubiani w Warszawie. Kiedyś pamiętam taki mecz Górnika z GKS Katowice na Stadionie Śląskim, który przegraliśmy walkowerem. Nikt się z nami wtedy nie patyczkował i tak jest widać i teraz - wspomina doradca zarządu klubu z Roosevelta.

 

- Zostaje jednak jeszcze odwołanie i inne instytucje. Jak mówię, w klubie zapoznamy się szczegółowo z uzasadnieniem i podejmiemy stosowne decyzje co dalej. Ja byłem na meczu w Gliwicach i widziałem cały incydent z bliska. Raz patrzyłem w lewo, w kierunku kibiców Górnika, a raz w prawo, tam gdzie byli ci z Piasta. I mogę powiedzieć, że to nie fani Górnika zniszczyli stadionowy płot i wbiegli na boisko, tylko szalikowcy klubu z Gliwic. Owszem, jeżeli chodzi o naszych fanów, to były niecenzuralne przyśpiewki i okrzyki, ale nie odbiegało to od tego, co jest na innych stadionach. Trudno więc zrozumieć takie, a nie inne decyzje piłkarskich władz - zakończył Oślizło.

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~b_tomekUżytkownik anonimowy
~b_tomek
No photo~b_tomekUżytkownik anonimowy
do ~Jontek:
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
6 mar 09:07 użytkownik ~Jontek napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Górnik otrzymał więcej kar niż Piast. Walkower nie jest karą uznaniową, ale obligatoryjną. Górnik dostał minus 3 punty, zakaz wyjazdów na 6 meczy, zakaz dwóch wyjazdów na Past i zakaz wstępu dla Torcidy na 3 mecze u siebie. Piast jedynie zakaz wyjazdów na 6 meczy i zakaz dwóch wyjazdów na Górnik. Na jesień, kiedy Piast demolował nam stadion i rzucał racami w sektor rodzinny, jakoś nasi nie zdemolowali swojego stadionu i przerwali meczu. Dlaczego teraz zostali potraktowani surowiej? Jeżeli nie warszawką to jak? Tym, że są mądrzejsi i powinni przewidzieć, że debila się nie prowokuje, bo jego zachowanie może mu się wymnknąc spod kontroli? Albo dlatego, że pierwsi spalili flagi i nie zaczekali, aż Pias srobi to wcześniej?
6 mar 09:31 | ocena:68%
Liczba głosów:22
68%
32%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KaszubUżytkownik anonimowy
~Kaszub
No photo~KaszubUżytkownik anonimowy
do ~Jontek:
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
6 mar 09:07 użytkownik ~Jontek napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Bzdety to ty mòwisz.Prawda jest taka,że takie hasła i pirotechnika jest na prawie każdym meczu w lidze.Więc nie nikt nie mòwi o prowokacji jednych,czy drugich kibicòw.Prawda jest taka że winę za całą sytuację ponosi organizator.Ciekawe co by było jakby na miejscu Gòrnika była Legia.Zabrzanom życzę wytrwałości w odwołaniach,bo zostali skrzywdzeni.
6 mar 09:17 | ocena:76%
Liczba głosów:21
76%
24%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gts piast Użytkownik anonimowy
~gts piast :
No photo~gts piast Użytkownik anonimowy
Piast to milicyjny klub, widać to po usuwanych komentarzach! Wstyd!
6 mar 10:46 | ocena:84%
Liczba głosów:19
84%
16%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii