Karol Angielski przypomniał o sobie dając Piastowi punkt we Wrocławiu!

Piast udowodnił, że warto grać do końca. Bohaterem zespołu Waldemara Fornalika w spotkaniu ze Śląskiem został Karol Angielski.

Slask Wroclaw - Piast Gliwice

Mecz mógł się rozpocząć sensacyjnie. Już w pierwszej minucie znakomita okazja dla Piasta Gliwice. Mateusz mak pociągnął prawym skrzydłem, przekazał piłkę do Vassiljeva. Ten zauważył nadbiegającego Joela Valencię, który strzelił w kierunku bramki. Jednak instynktowna interwencja uratowała Śląsk.

Nie minęła minuta, a akcja przeniosła się pod bramkę Piasta. Arkadiusz Piech dostał podanie ze skrzydła i miał na tyle czasu, aby ułożyć piłkę na nogę i oddać strzał zza 18 metra. Defensywa Piasta była takim obrotem sprawy całkowicie zaskoczona, a Szmatuła nie miał większych szans.

Zdobycie gola uspokoiło gospodarzy, co zaczął wykorzystywać Piast. Jego akcje zaczęły coraz lepiej wyglądać. W 9. minucie Vassiljev mógł wyrównać z rzutu wolnego, ale bramkarz miał szczęście, gdyż piłka odbiła się od słupka. Piast zaczął grać wysokim presingiem, co trochę osłabło ofensywny styl Śląska. Szczęście dla zespołu Waldemara Fornalika uśmiechnęło się w 36. minucie, gdy Michal Papadopulos dobiegł do nieszczęśliwie odbitej przez Tarasovsa piłki i wyrównał na 1:1.

W drugiej części spotkania Piast grał szybko, ale brak precyzji w wykańczaniu akcji nie pozwalał na strzelenie bramki. W 65. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie. Długie podanie w poprzek boiska. Madej podciągnął pod linię końcową i dograł piłkę w pole bramkowe do nadbiegającego Piecha, który z bliska oddał celny strzał.

Śląsk miał jeszcze kilka okazji, ale Marcin Robak nie popisywał się dziś skutecznością. Piast starał się za wszelką cenę wyrównać. W 88 minucie Vassiljev z rzutu wolnego wrzucił piłkę na piąty metr, a tam karol Angielski przystawił nogę i Piast mógł się cieszyć z uratowania punktu.

ŚLĄSK WROCŁAW - PIAST GLIWICE 2:2 (1:1)

1:0 - Piech, 2 min

1:1 - Papadopulos, 36 min

2:1 - Piech, 65 min

2:2 - Angielski, 88 min

Śląsk: Słowik – Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto Pereira Loureiro (46. Madej) – Chrapek (53. Vacek), S. Riera, Pich, Kosecki (87. Srnić) – Piech, Robak.

Piast: Szmatuła – Sedlar, Korun, Hebert, Konczkowski – Pietrowski, Vassiljev, Dziczek (77. Angielski), Mateusz Mak – Valencia (70. Badia), Papadopulos (66. Jankowski).

Żółte kartki: 62. Kosecki – 47. Dziczek, 62. Sedlar