Krzywdzą śląskie kluby i odbierają im punkty!

Sędzia dyktujący w dwóch meczach cztery karne przeciwko Górnikowi. Inny nie zauważający brutalnego przewinienia na pomocniku Piasta, nie mówiąc już o krzywdzie, jaka spotkała w końcówce poprzedniego sezonu Ruch. – To nie do zaakceptowania – mówi Hubert Kostka.

Cracovia Krakow - Gornik Zabrze
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

Nie milkną echa skandalicznych decyzji sędziego z Warszawy Pawła Raczkowskiego, który najpierw skrzywdził Górnika w przegranym 1:2 meczu z Jagiellonią, a następnie w piątkowym z Cracovia (3:3). W obu spotkaniach, ten były menedżer jednej z dużych sieci handlowych, podyktował przeciwko jedenastce z Zabrza aż cztery karne, pokazał 13 żółtych i trzy czerwone kartki, a dodatkowo w Krakowie odesłał na trybuny trenerów Marcina Brosza i Marka Kasprzyka.

 

Byliby liderem ekstraklasy
- Mój sąd o sędziach jest jednoznaczny i to nie zmieniło się od czasu, kiedy sam prowadziłem jeszcze ligowe zespoły. Niestety, jest grupa ludzi, która nie potrafi iść z postępem – nie owija w bawełnę Hubert Kostka, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki, który mistrzostwo Polski z Górnikiem zdobywał i jako piłkarz i jako szkoleniowiec.
Kostka nie zostawia, na krzywdzącym ostatnio zabrzan Raczkowskim, suchej nitki. – Ewidentnie widać, że to osoba, która jest do Górnika uprzedzona. Nie ma co do tego wątpliwości, skoro w dwóch meczach przeciwko jednej drużynie dyktuje tyle karnych, dodatkowo pokazując wiele żółtych i czerwonych kartek. Już po meczu w Białymstoku powinny być wobec niego wyciągnięte konsekwencje i więcej meczów Górnika nie powinien był prowadzić. Ja zresztą mam wielkie zastrzeżenia do tych, którzy wyznaczają arbitrów na mecze. Jak można tak postępować? Jak można tydzień czy dwa później desygnować do sędziowania klubu, który się ewidentnie skrzywdziło, tego samego sędziego? – pyta retorycznie Kostka i dodaje.
- Ten ostatni mecz Górnika, to wielki skandal, a potem jeszcze słyszy się wypowiedź szefa Kolegium Sędziów, który broni czegoś, czego obronić się nie da. Gdyby nie decyzje Raczkowskiego, to dziś Górnik byłby liderem ekstraklasy – mówi Kostka.

 

Tracą punkty przez arbitrów
Górnik to nie jedyny pokrzywdzony w ostatnim czasie klub. W sobotnim spotkaniu Piast – Korona nie popisał się Jarosław Przybył. Na początku meczu nie zauważył ewidentnego faulu Kena Kallaste na Martinie Bukacie. Ostre zagranie Estończyka sprawiło, że były młodzieżowy reprezentant Słowacji przedwcześnie musiał opuścić boisko i teraz czeka go przymusowa, kilkutygodniowa przerwa.
To nie pierwszy raz, kiedy arbiter z Kluczborka przymyka oko na ostre zagranie rywala gliwiczan. Trzy lata temu, w starciu Piast – Legia na Okrzei, Przybył nie zauważył chamskiego ataku Jakuba Rzeźniczaka na Kamila Wilczka, w którym najlepszy wtedy snajper gliwiczan stracił zęba.
Sporo zastrzeżeń co do pracy sędziów było też w ostatnim czasie w Chorzowie. „Kwintesencją” błędnych decyzji arbitrów w stosunku do „Niebieskich”, był kluczowy mecz grupy spadkowej poprzedniego sezonu Arka – Ruch, który gdynianie zremisowali 1:1, dzięki bramce zdobytej ręką przez Rafała Siemaszkę, której nie zauważył sędzia Tomasz Musiał. Jak na początku czerwca wyliczył portal weszlo.com, chorzowianie w wyniku sędziowskich pomyłek stracili aż 10 punktów! Gdyby nie to, „Niebiescy” dalej pewnie graliby wśród najlepszych.
- W moich czasach, kiedy sam jeszcze grałem, to śląska piłka dominowała. W ekstraklasie było siedem czy osiem zespołów z naszego regionu, a kadra składała się w 80 czy 90 procentach ze śląskich zawodników. W innych drużynach też było z reguły po pięciu czy sześciu śląskich piłkarzy. Teraz mamy do czynienia z kryzysem. Nie wiem czy to co się dzieje, to jakiś odzew na to co kiedyś było, ale to co się teraz dzieje nie jest normalne i jest nie do zaakceptowania – kończy Hubert Kostka.

 

Komentarze (18)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
22 sie 17 12:07 użytkownik ~Kibic napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Do kogo HIPOKRYTO ślesz ten apel ?
Sam jesteś największym wrogiem wszystkich śląskich klubów oprócz twojego Piasta który notabene nie jest klubem śląskim tylko lwowskim na Śląsku.
Tu jest dowód :
~Kibic : Brawo panie Ojrzynski pokazał pan temu śmiesznymu klubowi szkoda że po bramce przyszło w szeregach obronnych rozluźnienie ale tak Arka była lepsza po tym górnik Zabrze w następnym meczu z Cracovia i pewna porażka nawet Angulo nie pomoże co pokazał mecz z Arka ten pan jest przereklamowany.
14 sie 09:05
23 sie 17 06:20 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
22 sie 17 12:07 użytkownik ~Kibic napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Do kogo HIPOKRYTO ślesz te apele ?
To ty tu lwowski p(i)astuchu najwięcej życzysz złego śląskim klubom.
Ostatnio czytałem twoje wpisy życząc Ojrzyńskiemu i Probierzowi wygrania meczu więc się uspokój i na drugi raz przemyśl to co piszesz.
Tu jest dowód na to :
~Kibic : Brawo panie Ojrzynski pokazał pan temu śmiesznymu klubowi szkoda że po bramce przyszło w szeregach obronnych rozluźnienie ale tak Arka była lepsza po tym górnik Zabrze w następnym meczu z Cracovia i pewna porażka nawet Angulo nie pomoże co pokazał mecz z Arka ten pan jest przereklamowany
14 sie 09:05
23 sie 17 06:14 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Tyski:
No photo~TyskiUżytkownik anonimowy
22 sie 17 14:18 użytkownik ~Tyski napisał
Tychy z Cracovia miały to samo..
"Tychy z Cracovia miały to samo" - tak miały, wiem, w meczu PP i to z tym samym sędzią.
Tylko że Tychy z Cracovia mają sztame i Wam łatwiej się z tym pogodzić.
GKS Tychy nie ma aż tak silnej drużyny żeby po ten puchar Polski sięgnąć a Waszym priorytetem jest w tym sezonie awans do Ekstraklasy. Więc odpadnięcie z PP daje Wam możliwość skupienia się nad tym co dla Was jest najważniejsze. A Cracovia - wasi przyjaciele grają dalej i mają na wygranie tego pucharu dużo większe szanse. Więc jak pisałem - Wam łatwiej się z tym pogodzić.
Natomiast Górnik ma już na tyle mocny skład żeby móc powalczyć o 15-go MP. "Warszawka" której Legia zamiast się przybliżać do posiadania największej ilości tytułów MP, po wygraniu ligi przez Górnik Zabrze od tego by się oddaliła. Tego krawaciarze się boją najbardziej i dlatego już po 6 kolejkach sędziowie oszukali KSG na co najmniej 5 pkt.
23 sie 17 05:53 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii