Chcą, ale nie potrafią...

Trojak

Piłkarze Ruchu ze smutkiem komentowali wtorkowe derby. Przegrali 3:0 z rywalem z sąsiedztwa, Piastem Gliwice.

Uwierzcie nam, chcemy wygrywać, ale po prostu nam nie wychodzi – w ten sposób ocenił kolejną wysoką przegraną Łukasz Moneta. Skrzydłowy był jednym z nielicznych chorzowskich zawodników, którzy nie mieli po tym starciu powodów do wstydu. W pierwszej połowie Ruch często atakował lewą stroną boiska. Po przerwie „Monet” próbował zaskoczyć Jakuba Szmatułę strzałem z rzutu wolnego. Podkręcona piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie obok słupka. Momentami skrzydłowego łapała jednak zadyszka. - Znów ciężko cokolwiek mądrego powiedzieć. Ponownie dostajemy głupią bramkę, która podłamała, bo zaraz rywale strzelili drugą i było już po meczu. Staraliśmy się jak mogliśmy, ale nie wyszło. Nasz trener nie mówił za dużo o taktyce. Cel był oczywisty - wygrać, zgarnąć trzy punkty, obojętnie w jaki sposób, po trupach do celu. Styl nie był tak naprawdę ważny, mieliśmy wygrać, ale niestety się nie udało – podkreślał boczny pomocnik.
- Kolejny raz wysoko przegrywamy, tym razem na swoim boisku. To nie powinno się wydarzyć. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Trzeba zacząć punktować, wierzymy w to, że się uda. Matematycznie szanse ciągle są, wciąż wiele zależy od nas – dodawał Maciej Urbańczyk, cytowany przez portal niebiescy.pl.
- Znowu się nie udało. Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że przegramy. Ekstraklasa nam się oddala, ale są jeszcze trzy mecze. Dostaliśmy licencję, ale na boisku musimy pokazać, że zasługujemy na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sytuacja jest już bardzo trudna. Wiem, że znowu to mówimy, ale będziemy walczyć – zaznaczał w podobnym tonie Rafał Grodzicki.