Razem w młodzieżówce, w Ruchu i w Zagłębiu. Przyjaźń Monety i Mazka trwa w najlepsze

Razem rozegrali dla „Niebieskich” 95 spotkań i przy Cichej przeżyli najlepszy moment swojej kariery. Po odejściu z Ruchu Łukaszowi Monecie i Kamilowi Mazkowi idzie znacznie trudniej.

Media Day Reprezentacji Polski U21
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

„Monet” i „Mazi” to dwaj przebojowi skrzydłowi, którzy choć w Ruchu nie grali długo, to pozostawili po sobie dobre wrażenie. Po dziś dzień mile wspominają „niebieski” okres. – W szatni czy na treningach często wracamy z Łukaszem do tamtych chwil, a wracać trzeba, bo to był naprawdę fajny czas. Zawsze będę miło wspominał Ruch, bo tam zaistniałem – mówi Kamil Mazek, który od stycznia znów ma okazję ćwiczyć i grać z Łukaszem Monetą. – Wciąż utrzymuję kontakt z innymi chłopakami, np. z Michałem Kojem, z którym często rozmawiam, czy z Miłoszem Przybeckim. Jestem więc na bieżąco z tym, co się aktualnie dzieje w Chorzowie... – zawiesza na chwilę głos.

 

Gdyby nie spadek...

Czas spędzony na Górnym Śląsku to jednak przede wszystkim pozytywy. - W Ruchu mieliśmy niezłą ekipę. Było nas wielu młodych i naprawdę dobrze to wyglądało. Muszę przyznać, że w Chorzowie naprawdę dobrze się czułem i gdybyśmy się wtedy utrzymali, to zostałbym przy Cichej. Od początku podkreślałem, że I liga nie jest dla mnie, bo po grze na młodzieżowych mistrzostwach Europy chcę się nadal rozwijać. W dodatku pojawiła się oferta Legii i trudno przecież nie skorzystać. Tym bardziej, że byłem pierwszym przypadkiem w historii transferu powrotnego do Legii – opowiada lewonożny Moneta, który w Legii jednak nie pograł zbyt wiele, choć jego ponowna przygoda z klubem ze stolicy zaczęła się nadspodziewanie dobrze. Pomocnik zagrał w dwóch meczach eliminacji do Ligi Mistrzów z IFK Mariehamn oraz w spotkaniu 1/16 rozgrywek o Puchar Polski z Wisłą Puławy. Potem jednak było tylko gorzej. III-ligowe rezerwy i jedynie epizody w PP. – Na pewno liczyłem, że uda mi się pograć więcej, ale jestem na wypożyczeniu w Zagłębiu, więc to jeszcze nie pora na dokładną analizę okresu w Legii – mówi „Monet”.

 

Nowe rozdanie i nadzieje...

W Lubinie, jak na ironię, Moneta zadebiutował w niedawnym spotkaniu... z Legią, pojawiając się na murawie w II połowie. W Płocku całe spotkanie przesiedział na ławce. Podobnie, jak Mazek. – Cóż mogę powiedzieć, walka o miejsce w składzie trwa. Nikt się nie poddaje, jestem tutaj nowy i przychodziłem do Zagłębia ze świadomością, że o miejsce tak łatwo nie będzie – mówi Łukasz. Kamil ma podobne zdanie, choć on w Lubinie jest dłużej i jego sytuacja nie za bardzo zmieniła się po zmianie trenera, gdy Piotra Stokowca zastąpił Mariusz Lewandowski. – Nie poddaję się. Na treningach robię wszystko, by trener na mnie postawił. Z Legią byłem poza kadrą, w Płocku już usiadłem na ławce, więc mam nadzieję, że moja sytuacja nadal będzie się poprawiać. Nie poddaję się – przyznaje prawy pomocnik „miedziowych”. Możliwe jednak, że jeśli w dwóch najbliższych kolejkach Mazek nie otrzyma szansy gry, wiosną w ostatniej chwili zostanie wypożyczony do innego klubu. A chętni podobno są, zarówno z ekstraklasy, jak i I ligi. Na razie jednak, zarówno Kamil, jak i Łukasz, skupiają się na zaistnieniu w „miedziowej” drużynie.

 

Kamil MAZEK
Mecze i minuty w tym sezonie*: 2/52 minuty
Gole i asysty w tym sezonie: 0/0
Mecze, gole i asysty w Ruchu Chorzów: 49/3/5

 

Łukasz MONETA
Mecze i minuty w tym sezonie*: 6/351 minut
Gole i asysty w tym sezonie: 0/2
Mecze i gole w Ruchu Chorzów: 46/3/5

* we wszystkich rozgrywkach

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~rUCH&7egła fujUżytkownik anonimowy
~rUCH&7egła fuj :
No photo~rUCH&7egła fujUżytkownik anonimowy
Dwa ped @ ły!
23 lut 18:59 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii