Piast bez Szeligi i Bukaty. W bramce Śląska może nastąpić zmiana

W sobotę w Gliwicach o godz. 15.30 Piast Gliwice spotka się w meczu 32. kolejki ekstraklasy z Śląskiem Wrocław. Zespół Jana Urbana, podobnie jak Dariusza Wdowczyka walczą o utrzymanie. Poznaj kilka przydatnych informacji przed tym meczem.

Slask Wroclaw - Piast Gliwice
 fot. Pawel Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Dla jednych i drugich trzy punkty mogą okazać się bezcenne; rywalizację w grupie spadkowej zespoły Piasta i Śląska rozpoczęły bez wygranej.

 

* Trener Dariusz Wdowczyk nie może liczyć na Bartosza Szeligę i Martina Bukatę. Brak Słowaka oznacza pewne problemy dla szkoleniowca, bo naturalną alternatywą jest Bośniak Stojan Vranjesz, ale z powodu limitu piłkarzy spoza Unii Europejskiej trener Wdowczyk musiałby zrezygnować z jednego z obrońców - Brazylijczyka Heberta lub Serba Sedlara.

* Portugalczyk Alvarinho nadal trenuje tylko indywidualnie, gdyż ma problemy z kolanem. Od ponad dwóch miesięcy nie grał w lidze, a od przeszło miesiąca nie był nawet w kadrze meczowej. Trudno zakładać, że nawet jeśli się wykuruje, dostanie szansę po tak długiej pauzie.

* Piast nie przegrał ostatnich pięciu spotkań ze Śląskiem. Cztery z nich wygrał a raz zremisował. Właśnie ostatni mecz przy Okrzei zakończył się wynikiem 1:1, a najwięcej działo się w doliczonym czasie gry, gdy padły oba gole.

* Hiszpan Gerard Badia przyznaje, że ciągle myśli o sytuacji, w jakiej znalazł się gliwicki klub. - Nie jestem robotem. Podczas treningów czy meczów nie denerwuję się. Ale w domu, kiedy kładę się spać, nie mogę uciec od analiz - mówi pomocnik Piasta.

* Trener gości Jan Urban zastanawia się nad zmianami w składzie. - Grajciar przegrywa rywalizację sportowo, ale jest niezastąpiony w szatni. Zawodowiec i profesjonalista pełną gębą. Doświadczeniem pomaga, żeby atmosfera była taka, jak należy. Można mu pogratulować podejścia do piłki. Moim zdaniem Riera lepiej gra w środku niż na boku. Tak samo Madej. Do środka dochodzi też Morioka. Ale kto będzie grać na boku? Mamy wąskie pole manewru, więc staramy się to rozwiązać najmniej inwazyjnie - tłumaczy szkoleniowiec wrocławian.

Przypuszczalne składy
PIAST: Szmatuła - Pietrowski, Sedlar, Korun, Mójta - Badia, Murawski, Vranjesz, Masłowski,Żivec - Papadopulos.
ŚLĄSK: Budzyński - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Augusto - Madej, Stjepanović, Kovaczević, Riera, Pich - Biliński.

ZAGRALI
30 k. 0:1 z Jagiellonią (d) 1:1 z Zagłębiem (w)
31 k. 1:1 z Arką (w) 0:2 z Łęczną (d)
ZAGRAJĄ
33 k. z Zagłębiem (w) z Ruchem (d)
34 k. z Ruchem (w) z Zagłębiem (w)

 

Z tej samej kategorii