Wrocław, mamy problem! Teraz trzeba grać pod presją

Będziemy cierpieć, być może do samego końca sezonu - przepowiada trener Śląska, Jan Urban. Po ubiegłotygodniowej porażce z Górnikiem Łęczna, jego zawodnicy nie mają już marginesu błędu. W sobotę o godz. 15.30 Śląsk zagra w Gliwicach z Piastem.

Adam Kokoszka
 fot. Jakub Piasecki  /  źródło: Cyfrasport

Od 2008 roku, kiedy piłkarze Śląska awansowali do ekstraklasy, jeszcze nie było takiej sytuacji, by ich przewaga nad strefą spadkową na początku maja była tak mała jak obecnie. Wrocławskiemu zespołowi zdarzało się, zwłaszcza w poprzednim sezonie, zabłąkać pod kreskę, ale nie w tak zaawansowanej fazie rozgrywek.
Widać to po poczynaniach drużyny, która w ostatniej kolejce z Górnikiem Łęczna grała źle, nerwowo i niedokładnie. Wielu piłkarzy nie zwykło grać co kolejkę o wielką stawkę i pod dużą presją. To poważny minus tego zespołu.
- Nadal mamy wszystko w swoich rękach. Do zdobycia jest jeszcze 18 punktów. To więcej niż mamy po podziale - przytomnie zauważa obrońca Śląska, Adam Kokoszka (na zdjęciu). - Przyzwyczajmy się do myśli, że teraz już każdy mecz będzie naprawdę trudny - dodaje zawodnik wrocławian. - Widać na treningach, że chłopcy to rozumieją. Podczas zajęć prezentujemy 120% zaangażowania. Pod tym względem wszystko jest na dobrej drodze - uważa Kokoszka, który zdaje sobie sprawę, że dla wrocławian Piast to niezwykle niewygodny przeciwnik. - Każdy zdaje sobie sprawę z aktualnej sytuacji. Musimy przywieźć punkty z Gliwic, ale trzeba przyznać, że z Piastem grało nam się źle. To spotkanie jest więc fajnym momentem, by się przełamać i odwrócić kartę - dodaje stoper Śląska.
Kiepska sytuacja w tabeli komplikuje ratuszowi plany sprzedaży klubu. Zimą zakładano, że Śląsk znajdzie się w grupie mistrzowskiej. To miało umożliwić szybsze konkretyzowanie rozmów z potencjalnymi inwestorami, których do tej pory zgłosiło się ponoć dwóch. Teraz zanosi się na to, że nawet w najbardziej optymistycznym wariancie o utrzymanie trzeba będzie drżeć jeszcze przez kilka kolejek.

 

Z tej samej kategorii