Marcin Brosz przed Legią: „Ten mecz to... ostatni etap awansu”

Trybuny wypełnione do ostatniego miejsca, wizyta mistrza Polski i... grupa „świeżaków” w ekipie beniaminka - z bardzo wielu względów sobotnia inauguracja ekstraklasy przy Roosevelta będzie niezwykła.

MFK Karvina - Gornik Zabrze
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Niezwykła była już końcówka ub. sezonu, w której Górnik - atakując „z drugiego szeregu” - wywalczył sobie powrót do ekstraklasy „rzutem na taśmę”. - Ten sobotni mecz, z „takim” rywalem, czyli mistrzem kraju, dla tych chłopaków będzie swoistym... ostatnim etapem awansu: wielkim wyróżnieniem i nagrodą - Marcin Brosz nie ma żadnych pretensji do autorów terminarza, że „na dzień dobry” rzucili jego podopiecznych na głęboką wodę.

Ludzie jak my!

A przecież w sobotni wieczór w koszulkach z herbem Górnika na murawę wybiegnie praktycznie jedenastu „świeżaków”! - Eee, to tacy sami ludzie, jak my! - macha przekornie ręką Tomasz Loska, który - jako ostatnia instancja - będzie musiał zatrzymać szturm legionistów.

MARCIN BROSZ NIE POPROWADZI W SOBOTĘ Z ŁAWKI PIŁKARZY GÓRNIKA!

Doświadczenie jednak to rzecz w futbolu bezcenna. - I nie mówimy tylko o wieku, ale i o liczbie spotkań granych na takim poziomie - przypomina Brosz. Rafał Kurzawa, Michał Koj... - niewielu spośród tych, którzy mają realną szansę gry w podstawowej jedenastce, „powąchało” już boisk ekstraklasy w wymiarze większym niż incydentalny. Jest w kadrze Mariusz Przybylski - jeszcze jest... Mógłby służyć swym ligowym doświadczeniem Ołeksandr Szeweluchin, ale... - Rozmowy o jego pozostaniu u nas trwają. A póki nie ma parafek na umowie, nie ma i zawodnika do grania - ucina pytanie o Ukraińca szkoleniowiec. Nie udało się też sięgnąć po kolejnego (jak Igor Angulo) doświadczonego Hiszpana, którego Górnik miał na celowniku. No więc pozostaje liczyć głównie na młodość i... fantazję.

Nie ma innej drogi

- A młodość ma plusy i minusy - przypomina opiekun Górnika. - Plusy - to nieobliczalność, euforia niosąca chłopaków po awansie. Na pewno natomiast nie można oczekiwać wyrachowanej taktycznie gry. Chłopcy dostają szansę, by się pokazać - i będą grać do przodu. A przy takiej grze trzeba się liczyć z niedokładnościami, ze stratami. Widać to na treningach, choć oczywiście nad tym pracujemy - Marcin Brosz niemal w każdym publicznym wystąpieniu podkreśla, że jego wizja klubu i zespołu to plan długofalowy, w którym uwzględniać trzeba sukcesy - takie jak ten z czerwca ub. roku, ale i kalkulować niepowodzenia. - Ale dla rozwoju Górnika po prostu nie ma innej drogi!

Wyprzedane!

Kibice zabrzańscy pewnie zdają sobie z tego sprawę i... nie zniechęca ich to. Bilety wyprzedano już we wtorek, będzie na Arenie Zabrze ponad 24 tysiące widzów. - Wielka sprawa, przy takiej publice w meczu ligowym jeszcze nie grałem - takie słowa mówi Mateusz Wieteska, który do Górnika przyszedł z Legii Warszawa! Nawet dla niego taka frekwencja będzie więc czymś niezwykłym. I generalnie na niezwykłe widowisko liczymy chyba wszyscy!

 

 

Liczba niedoświadczona
89

- tyle występów w ekstraklasie mają (w sumie!) zabrzanie, którzy zaczęli w wyjściowym składzie ostatni przedligowy sparing, z MFK Zemplin Michalovce. Na dodatek ten najbardziej „ograny” z tej jedenastki, Michał Koj, „swoje” 49 gier ekstraklasowych zaliczył w barwach Ruchu!

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Ireneusz Użytkownik anonimowy
~Ireneusz :
No photo~Ireneusz Użytkownik anonimowy
Górnik spokojnie wygra i wejdzie na szczyt.Za rok eliminacje pucharów i w końcu może kiedyś będzie nowy stadion a nie kawałek .Górnik może w końcu przestanie być pośmiewiskiem tej słabej ligi.
13 lip 17 13:09 | ocena:75%
Liczba głosów:12
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Już mi żal Mączyńskiego i Pazdana jak ich Torcida przywita gwizdami, hehe... :)))
13 lip 17 15:52 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Heid:
No photo~HeidUżytkownik anonimowy
13 lip 17 18:27 użytkownik ~Heid napisał
Dlaczego mieliby być przywitani gwizdami? Reprezentowali przez kilka lat Górnika i odeszli (w przypadku Mączyńskiego za pieniądze) by się rozwijać/lepiej zarobić, ale nigdy nie deklarowali miłości do klubu. Jak dla mnie to raczej powinni ich przywitać bra
Zgadza się ale piszesz jakbyś nie znał kibiców i siły tłumu.
Jak gwizdnie pierwszy jeden to za nim gwizdnie cały stadion.
Ja napisałem że jest mi ich żal bo podejrzewam że ich wygwizdają.
13 lip 17 20:41 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii