W Zabrzu chcą wycisnąć jak najwięcej...

Wszystko wskazuje na to, że trzeci mecz z rzędu w Zabrzu odbędzie się przy asyście 22 708 widzów!

Gornik Zabrze - Legia Warszawa
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

* W piątkowe popołudnie było już sprzedanych ponad 18 000 wejściówek, więc z zapełnieniem Areny Zabrze nie będzie problemów.
* Ogromnego pecha ma najstarszy zawodnik zabrzan, czyli Mariusz Przybylski. Prawie 35-letni pomocnik doznał po raz kolejny urazu mięśniowego i nie może ćwiczyć normalnie z drużyną. Jeśli jego stan zdrowotny nie ulegnie poprawie, klub zaproponuje „Przybysiowi” rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.
* Na piątkowych zajęciach, które rozpoczęły się ze względu na upał tuż po godz. 9, trener Marcin Brosz cały czas przypominał zawodnikom, co jest teraz ważne. - Panowie, zapominamy o pucharze, liczy się tylko liga...
* Leszek Ojrzyński ciągle jest pazerny na sukcesy i bardzo mu zależy na tym, by przerwać zwycięską passą Górnika w Zabrzu. - Cieszy wygrana w Pucharze Polski, ale teraz przed nami nowe cele. Z niedzielnego meczu z Górnikiem musimy wycisnąć jak najwięcej... – przekonuje „Sport” szkoleniowiec Arki.
* Sztab szkoleniowy gdynian zastanawia się nad Mateuszem Szwochem, który po kolejnym wypożyczeniu z Legii zagrał w Pucharze Polski. Czy „Bania” wyjdzie w podstawowym składzie? - Z Górnikiem już grałem w tym sezonie w brawach Legii, teraz to jednak będzie zupełnie inne spotkanie. Wtedy Legia była faworytem i Górnik wygrał idealnie wyprowadzając kontry. Ale w niedzielę będzie inaczej, to Górnik będzie musiał kreować grę – zapowiada Szwoch, który powinien zacząć w wyjściowej drużynie.
* Adam Marciniak wiele sobie obiecuje po ewentualnym występie w Zabrzu, gdzie ma wielu przyjaciół i zwykłych kibiców. - Arka ma drużynę z prawdziwego zdarzenia i teraz trzeba to potwierdzić w Zabrzu – zapowiada bardzo lubiany na Roosevelta piłkarz.

 

Przypuszczalne składy
Górnik: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj – Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa – Angulo, Ł. Wolsztyński.
Arka: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Danch, Warcholak – Kun, Sołdecki, Kakoko, Szwoch, Piesio – Siemaszko.

 

Z tej samej kategorii