Snajperskie ułamki. Czy zimą na Okrzei dojdzie do zmian w ataku?

Czterem napastnikom zespołu z Okrzei kontrakty kończą się po sezonie. Nic więc dziwnego, że można spodziewać się ruchów na tej pozycji już w zimowych oknie transferowym.

Temat „napastnicy w Piaście” to ulubione pole do dyskusji fanów gliwiczan zarówno na kibicowskich forach czy też w komentarzach na stronach internetowych. Od momentu odejścia z Gliwic Martina Neszpora, który w Piaście inaczej niż w Zagłębiu błyszczał, kibice nie mogą doczekać się egzekutora. Nie wszyscy zmienili zdanie nawet o Michale Papadopulosie, który w tym sezonie spisuje się więcej niż przyzwoicie, o czym świadczy 6 strzelonych goli. W głowach fanów wciąż tkwią słowa byłego już trenera, Dariusza Wdowczyka. – Proszę o pół napastnika. Nie całego, ale pół – mówił na konferencji prasowej po porażce z Wisłą Kraków (0:2), co w krótkim czasie kosztowało go utratę posady. W pewnym momencie podobnie wypowiadał się Radoslav Latal, mówiąc, że nie ma napastnika w zespole i... także stracił pracę.

 

Apel nie pomógł

Co prawda Wdowczyk później na łamach „Przeglądu Sportowego” tłumaczył się  tej niefortunnej wypowiedzi, ale szatnia odebrała to w jedyny możliwy sposób i nie byli szczęśliwi. – To był apel, ale do moich piłkarzy. W kadrze mam pięciu napastników i nowych absolutnie już nie potrzebuję. Chcę natomiast, by ludzie odpowiedzialni za strzelanie goli dla Piasta wzięli się wreszcie do roboty i solidnie wykonywali swoje zadania. Niech z tej piątki choć jeden pokaże, że jest napastnikiem. Przynajmniej w połowie. Taki był sens mojej wypowiedzi. Jeżeli ktoś zrozumiał ją inaczej, nic na to nie poradzę – starał się wyjaśnić były szkoleniowiec Piasta.

 

Jego następca, Waldemar Fornalik nie chce oceniać jakości posiadanych napastników. Na razie skupia się na pracy z piłkarzami, których ma, ale daje także do zrozumienia, że zimą na Okrze może dojść do zmian w ataku. Zwłaszcza, że oprócz najmniej doświadczonego Łukasza Krakowczyka, reszta zawodników latem 2018 roku będzie miała „kartę na ręku”. – Widzę, że atmosfera pracy jest bardzo dobra. Widzę zaangażowanie, chęci doskonalenia zawodników. Wiara w to co się robi jest widoczna. Jeśli chodzi o napastników to przeprowadzamy analizy. Czy zimą dojdzie do zmian? Mamy jakieś przymiarki. Mówiąc o pięciu napastnikach w naszej kadrze mówimy o Krakowczyku i Angielskim, którzy za wiele w ekstraklasie nie pograli. Oni dopiero w nią, że tak powiem „wchodzą”. Mówienie, że mamy 4 czy 5 napastników jest... dość odważne – zaznacza Waldemar Fornalik”.

 

Kto za Czecha?

Mimo że do domowego meczu z Cracovią zostało jeszcze trochę czasu, to sztab szkoleniowy gliwiczan już musi intensywnie myśleć o składzie na spotkanie z „Pasami”. Wszystko przez to, że Papadopulos nie zagra za 4 żółte kartki, a pozostali napastnicy w tym sezonie łącznie zdobyli... aż jedną bramkę (Bariszić w przegranym 1:5 meczu z Lechem). Trudno więc spodziewać się gry dwójką napastników, a wybór tego jednego na szpicy też nie będzie łatwy. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się być Maciej Jankowski, który jednak lepiej czuje się, gdy gra z drugim napastnikiem. Pozostała trójka dostaje ostatnio bardzo mało minut i nawet pewne problemy zdrowotne nie mogą być jedynym wytłumaczeniem. Kibice większe nadzieje niż z atakiem mogą wiązać z ofensywnymi zawodnikami w linii pomocy, którzy ostatnio prezentowali się nieźle. Być może ekipę z Gliwic zasilą kontuzjowani ostatnio Gerad Badia, Konstantin Vassiljev czy Sasza Żivec. Oby w praktyce wyszło to lepiej niż na razie wygląda na papierze...

 

 

Tak prezentują się napastnicy z Gliwic

 

Michal PAPADOPULOS

Fot. Tomasz Folta / źródło: Pressfocus

wiek: 32 lata

mecze/gole w ekstraklasie: 129/29

mecze/minuty/gole w tym sezonie: 13/854/6

kontrakt w Piaście: do 30 czerwca 2018

 

Maciej JANKOWSKI

Fot. Norbert Barczyk / źródło: Pressfocus

wiek: 27 lat

mecze/gole w ekstraklasie: 202/40

mecze/minuty/gole w tym sezonie: 14/745/0

kontrakt w Piaście: 30 czerwca 2018

 

Karol ANGIELSKI

Fot. Łukasz Sobala / źródło: Pressfocus

wiek: 21 lat

mecze/minut gole w ekstraklasie: 25/0

mecze/minuty/gole w tym sezonie: 5/98/0

kontrakt w Piaście: 30 czerwca 2018 roku

 

Łukasz KRAKOWCZYK

Fot. Rafał Rusek / źródło: Pressfocus

wiek: 19 lat

mecze/gole w ekstraklasie: 4/0

mecze/minuty/gole w tym sezonie: 3/46/0

kontrakt w Piaście: 30 czerwca 2020

 

Josip BARISZIĆ

Fot. Paweł Jaskółka / źródło: Pressfocus

wiek: 31 lat

mecze/gole w ekstraklasie: 74/22

mecze/minuty/gole w tym sezonie: 4/75/1

kontrakt w Piaście: 30 czerwca 2018

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Haha....
chyba snajperskie ułomki, hihi....
14 lis 17 09:06 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii