Postać kolejki – Nenad Bjelica!

Całkiem niedawno fani Lecha bawili się słowami, głosząc publicznie, że „Bjelica Nenad-aje się do prowadzenia zespołu z Poznania”. Argumenty mieli ważkie, Kolejorz od sierpnia nie wygrał przecież meczu wyjazdowego w ekstraklasie, ale nawet odwołując się do faktów - a nie emocji - nie byli w stanie zniechęcić szkoleniowca.

Lech Poznan - Pogon Szczecin
 fot. Pawel Jaskolka  /  źródło: Pressfocus

Chorwat z uporem maniaka powtarzał, że buduje przy Bułgarskiej zespół przez duże Z. A podczas spotkania z liderującą - i faworyzowaną - Jagiellonią wreszcie udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr.
Co prawda gospodarze weszli w hit kolejki z 15-minutowym opóźnieniem, ale później szybko się pozbierali i rozegrali najlepszą godzinę. Nie tylko w 2018 roku, ale zapewne w całym sezonie. Lech w sposób rzadko oglądany na ligowych boiskach zdominował walkę w drugiej linii. Do tego stopnia, że gdyby ktoś postronny i niezorientowany zasiadł na trybunach, z pewnością założyłby, że kandydatem do kadry Adama Nawałki jest Łukasz Trałka, nie zaś Taras Romańczuk z białostockiej ekipy. To już nie był circus, ani tym bardziej skandaloza; to była bajka! W grze Kolejorza - nawet jeśli trafił na ewidentnie słabszy dzień Jagi - była nie tylko rzadko oglądana determinacja, ale też dokładność. A przede wszystkim strategia nakreślona przez trenera.
Dotąd Bjelica kojarzony był głównie z VAR-em i notorycznymi pretensjami do polskich sędziów; i to prawie równie mocno jak Don Kichot z wiatrakami. Tymczasem okazało się, że potrafi wydobyć z bezjajecznego przez większą część sezonu zespołu charakter. A także polot. A już wcześniej zasłużył na szacunek, z tej racji, że szybko zaczął komunikować się w naszym języku. Nawet biorąc poprawkę na fakt, że ludzie z Bałkanów uchodzą za szczególnie utalentowanych pod tym względem, jako wyjątek wśród szkoleniowców pokazał jak poważnie traktuje pracę w Poznaniu. Jeśli Lech utrzyma rozpęd z niedzieli, znajomość polskiego z pewnością przyda się Chorwatowi na dłużej niż tylko do końca obecnych rozgrywek.

 

Z tej samej kategorii