Piast cieszy się na przerwę reprezentacyjną

Mimo że zespół trenera Dariusza Wdowczyka wygrał dwa ostatnie mecze, to jednak przerwa ligowa przy Okrzei będzie bardzo potrzebna i może mu wyjść tylko na dobre.

Lech Poznan - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Głównym powodem jest oczywiście stan kadry, w której kilku kluczowych piłkarzy zmaga się z urazami. Co prawda jeszcze trochę czasu potrzebują rehabilitujący się Gerard Badia i Martin Bukata, ale dwa tygodnie w ich przypadku zrobią różnicę. Najwięcej może zyskać Konstantin Vassiljev. Reprezentant Estonii jest bliski powrotu do pełni sił po urazie mięśnia dwugłowego uda - w poprzednim tygodniu codziennie korzystał z usług fizjoterapeutów. Jeśli wszystko potoczy się po myśli piłkarza i sztabu szkoleniowego, to będzie on dostępny już w najbliższym meczu z Lechią. Sprawy może skomplikować... powołanie do estońskiej kadry. Trener Wdowczyk przyznał, że nie chciałby, aby „Kostia” zagrał w którymkolwiek z dwóch meczów reprezentacji, ale wpływu na to nie ma żadnego. Na zgrupowaniach młodzieżowych kadr przebywają za to Patryk Dziczek (U-21) oraz Denis Gojko (U-20).

 

Piłkarze Piasta na razie otrzymali od sztabu szkoleniowego wolne do środy. Po odpoczynku wrócą do zajęć i będą przygotowywali się do spotkania z Lechią. Gliwiczanie mają w planach rozegranie sparingu ze Śląskiem Wrocław. Mecz miałby się odbyć w Oławie, ale klub ma jeszcze potwierdzić te informacje. W ostatnim spotkaniu z Jagiellonią w kadrze meczowej zabrakło Mateusza Maka. Skrzydłowy Piasta, który do tej pory grywał regularnie, nie ma urazu, lecz decyzją trenera został desygnowany do gry w czwartoligowych rezerwach w meczu z Pogonią Poraj. Jak widać, kadra gliwiczan jest szeroka i walka o miejsce, nie tylko w składzie, trwa non stop.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Piast: frekwencja (3 mecze) - 13708 widzów..........Górnik Zabrze: 88178 widzów....średnia: 22045....FENOMEN na skale kraju....
29 sie 17 12:22 | ocena:86%
Liczba głosów:7
14%
86%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Zawodnicy tak mocnej ligi jak ekstraklasa są już pewnie przemęczeni sezonem.
29 sie 17 09:46 | ocena:100%
Liczba głosów:7
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii