Ważne zwycięstwo Piasta. Teraz to Śląsk znalazł się w tarapatach

Gliwiczanie musieli wygrać ten mecz i wygrali. Gole kapitana Radosława Murawskiego i Słoweńca Saszy Żivca pozwoliły wicemistrzom wydostać się ze strefy spadkowej.

Piast Gliwice - Slask Wroclaw

Strach przed porażką i katastrofalną sytuacją w tabeli wyraźnie spętał nogi piłkarzom obu zespołów, bo w pierwszej połowie nie działo się praktycznie nic ciekawego. Jedna i druga drużyna stworzyła sobie po jednej sytuacji. Niby Piast był częściej przy piłce, miał wiele stałych fragmentów gry, ale nie miał pomysłu na przechytrzenie defensywy Śląska. W ataku wrocławian osamotniony był Kamil Biliński, który dostawał bardzo mało podań. W końcu jednak składna akcja przyniosła gospodarzom upragnionego gola. Łukasz Sekulski dobrze zastawił się w polu karnym i wyłożył piłkę Radosławowi Murawskiemu. Kapitan Piasta popisał się precyzyjnym strzałem i było 1:0.

Mecz „otworzył” się w drugiej połowie, bo trener Śląska Jan Urban dokonał dwóch ofensywnych zmian po przerwie, ale gliwiczanie nie zrezygnowali z ataków. Dzięki temu kibice oglądali dużo lepszy mecz. Bramka „wisiała” w powietrzu i kibice się jej doczekali. Świetnie rzut wolny wykonał Sasza Żivec. Słoweniec wykorzystał źle ustawionym przez 24-letniego bramkarza Śląska Dominika Budzińskiego, który zastąpił między słupkami Mariusza Pawełka.

W końcówce spotkania, to Piast był bliższy strzelenia trzeciego gola, niż Śląsk pierwszego. Gliwiczanie grali z polotem i obrona wrocławian co kilka minut miała problemy. Zespół trenera Jana Urbana wyglądał na rozbity. Trudno się dziwić, bo po porażce ekipa z Dolnego Śląska znalazła się w ogromnych tarapatach.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

0:1 – Murawski, 38 min (asysta Sekulski)

0:2 – Żivec, 58 min (rzut wolny)

PIAST: Szmatuła – Pietrowski, Sedlar, Hebert, Mójta – Korun, Murawski – Badia (86. Gojko), Jankowski (86. Masłowski), Żivec – Sekulski (55. Papadopulos). Trener Dariusz WDOWCZYK.

Rezerwowi: Rusov, Mokwa, Mraz, Vranjesz.

ŚLĄSK: Budzyński – Pawelec, Kokoszka (66. Augusto), Celeban, Lewandowski (46. Madej) – Kovaczević, Riera – Dankowski, Stjepanović (46. Morioka), Pich – Biliński. Trener Jan URBAN.

Rezerwowi: Kamenar, Grajciar, Zwoliński, Łyszczarz.

Kartki: Stjepanović (39. faul), Kokoszka (61. faul), Pawelec (82. faul)