Kolejny horror Piasta, ale znów trzy punkty dla gliwiczan!

Piast Gliwice - Arka Gdynia

Co za emocje. Piast przegrywał już z Arką 1:2, by ostatecznie wygrać 3:2. Bohater? A któż by inny – Gerard Badia!

Pierwsza połowa nie zapowiadała takich emocji i takiego widowiska. Do przerwy nie działo się wiele, ale to Piast prowadził, po pierwszym golu w ekstraklasie Słowaka Martina Bukaty.

Na zupełnie innych obrotach odbyła się druga część meczu. Arka rzuciła się do odrabiania straty i udało jej się to. Najpierw po rzucie karnym Mateusza Szwocha, a później po precyzyjnej główce Rafała Siemaszki. Gliwiczanie nie mieli zamiaru się poddawać i szybko odpowiedzieli, a świetne wejście z ławki rezerwowych miał Maciej Jankowski. Gliwiczanie przeprowadzili szturm na bramkę Arki. Gdynianie bronili się całym zespołem, ale w końcu nie dali rady, bo przepięknego gola z rzutu wolnego strzelił bohater z Wrocławia – Gerard Badia. Dla Katalończyka była to 8 bramka w tym sezonie, a zespól trenera Dariusza Wdowczyka wygrał drugie spotkanie z rzędu.

Piast Gliwice – Arka Gdynia 3:2 (1:0)

1:0 – Bukata, 30 min (bez asysty)

1:1 – Szwoch, 55 min (rzut karny)

1:2 – Siemaszko, 66 min (głową, asysta Formella)

2:2 – Jankowski, 69 min (głową, asysta Badia)

3:2 – Badia, 84 min (rzut wolny)

PIAST: Szmatuła – Szeliga, Sedlar, Korun, Flis – Badia, Murawski, Vranjesz, Bukata (67. Masłowski) – Żivec (68. Jankowski) – Papadopulos. Trener Dariusz Wdowczyk.

ARKA: Jałocha – Zbozień, Marcjanik, Stolc, Warcholak – Kakoko, Marciniak (46. Trytko) – Marcus Vinicius (62. Bożok), Szwoch, Formella – Siemaszko (78. Nalepa). Grzegorz Niciński.

Żółte kartki: Żivec 44. (faul), Korun 53. (faul) - Warcholak 43. (faul), Siemaszko 67. (faul), 81. Formella (faul), Warcholak (83. faul)

Czerwona kartka: Warcholak 83. (za dwie żółte)