Waldemar Fornalik: Musimy jeszcze mocniej trenować

– Przychodząc do Piasta mówiłem, że potrzebne są korekty. Dotyczą one również personaliów, bo potrzebni są zawodnicy, którzy wzmocnią formację defensywną – przyznaje szkoleniowiec gliwiczan przed meczem z Wisłą Płock.

KGHM Zaglebie Lubin - Piast Gliwice
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Krzysztof BROMMER: Wciąż czeka pan na pierwsze zwycięstwo w roli trenera Piasta. Jak duże są w panu pokłady cierpliwości?
Waldemar FORNALIK: - Na pewno chcemy wygrać, bo jest to bardzo istotne. Nikt nie daje punktów za ładną grę, ale za skuteczną. W Lubinie zremisowaliśmy, dzięki trafieniu w końcówce i można być z tego zadowolonym. Mogliśmy jednak uniknąć straconych goli. Wracamy do optymizmu, bo pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Chodzi o to, aby być skutecznym i strzelić o jedną bramkę więcej od rywali.

Gdzie widzi pan większy problem, w skuteczności pod bramką rywali czy w grze defensywnej, bo Piast ostatnio sporo traci goli?
Waldemar FORNALIK: - Skuteczna gra to nie tylko strzelanie goli. To również skuteczna obrona, która chroni przed utratą łatwych bramek. Pierwszy gol w Lubinie był jak najbardziej do uniknięcia. Szczególnie, że ćwiczymy stałe fragmenty gry w defensywie. Widocznie musimy mocniej trenować ten element. Cały czas pracujemy. Przychodząc do Piasta mówiłem, że potrzebne są korekty. Dotyczą one również personaliów, bo potrzebni są zawodnicy, którzy wzmocnią formację defensywną. Nie będę jednak narzekał, bo liczę na zawodników, których mam do dyspozycji. Staramy się przygotować ich najlepiej, jak to tylko możliwe.

Wisła wygrała ostatnio ze Śląskiem 4:1. Ten wynik Ten wynik jest miarodajny? Mecz był nietypowy, bo Igor Tarasovs szybko dostał czerwoną kartkę, co miało wpływ na przebieg meczu.
Waldemar FORNALIK: - Miarodajne są ostatnie mecze Wisły Płock. „Nafciarze” punktowali, a ich pozycja w tabeli nie jest przypadkowa, bo to groźny zespół. Potrafi grać w ataku pozycyjnym oraz szybkim. Dogłębnie analizujemy grę tej drużyny i będziemy się starali ustawić tak, aby zniwelować atuty rywali.

Ma pan już do dyspozycji Martina Bukatę, a kiedy do gry będą pozostali kontuzjowani piłkarze?
Waldemar FORNALIK: - W dalszym ciągu są w okresie rehabilitacji, ale ich powrót na boisko jest coraz bliższy. Gerard Badia i Konstantin Vassiljev już niedługo mogą wrócić do treningów z drużyną. To kwestia kilkunastu dni. Obawiam się jednak, że nie nastąpi to przed przerwą na reprezentację. Sasza Żivec trenuje indywidualnie. Nie ma większych problemów, ale jego powrót na najbliższy mecz jest wykluczony.

W tym roku czeka was jeszcze jednak przerwa ligowa związana z meczami reprezentacyjnymi. To dla pana plus?
Waldemar FORNALIK: - Myślę, że tak, bo znowu będziemy mieli okazję dłużej popracować, odbyć więcej sesji treningowych oraz przećwiczyć elementy, która zawsze będą wymagały poprawy.

Piast zatrudnił nowego dyrektora sportowego – Jacka Bednarza. Już panowie rozmawiali o konkretach, np. podczas zimowego okna transferowego?
Waldemar FORNALIK: - Tak, mieliśmy już jedno spotkanie robocze sztabu szkoleniowego z dyrektorem sportowym. Rozmawialiśmy tak ogólnie o tym, co nas czeka podczas zimowej przerwy oraz poruszyliśmy kwestię najbliższych dni, bo to jest szalenie istotne. Wiele osób myśli, co trzeba zrobić zimą, a do tego czasu zostało nam osiem meczów, w których musimy zdobyć jak najwięcej punktów. Jesteśmy umówieni na cykliczne spotkania, w których będziemy analizować mecze, sytuacje poszczególnych zawodników oraz będziemy się starali rozwijać tę drużynę oraz ją wzmacniać.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Q.maćUżytkownik anonimowy
~Q.mać :
No photo~Q.maćUżytkownik anonimowy
W Gliwicach muszą jeszcze mocniej trenować? He he ... czas budować formę na Święta...
28 paź 17 12:16 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HoffikUżytkownik anonimowy
~Hoffik :
No photo~HoffikUżytkownik anonimowy
Nie rozumie.Ekstraklasa super zarobki i do tej pory obijanie?
28 paź 17 11:35 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii