Sasza Żivec: Tak nie może być!

Słoweński pomocnik Piasta w meczu z Lechią był jednym z wyróżniających się piłkarzy, ale jego niezła gra nie przełożyła się na gola czy asystę. Skrzydłowy gliwiczan po porażce z gdańszczanami aż kipiał ze złości...

Piast Gliwice - Lechia Gdansk
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Trudno panu uwierzyć, że nie zdobyliście w meczu z Lechią choćby punktu?
SASZA ŻIVEC: - Sami jesteśmy sobie winni, że tak to się skończyło. Zawaliliśmy sprawę, pomogliśmy Lechii strzelić zwycięskiego gola. Zagraliśmy w drugiej połowie tak głupie, że aż szkoda słów. Zrobili nam pięć kontr, grając w osłabieniu! W taki sposób nie będziemy punktowali.

 

To się da jakoś wytłumaczyć?
SASZA ŻIVEC: - Po prostu to brak dyscypliny nas wszystkich. Każdy musi się zastanowić nad tym, co zrobił, a czego nie zrobił. Oddawaliśmy piłkę za szybko; zamiast ją przytrzymać, pograć nią, dawaliśmy okazje rywalowi do kontr.

 

W drugiej połowie wasza przewaga była jednak spora...
SASZA ŻIVEC: - Teoretycznie było wszystko: akcje skrzydłami, dośrodkowania, były okazje strzeleckie. Nic to jednak nie dało, bo drugi gol dla nas nie padł. Chyba za bardzo chcieliśmy. Każdy chciał od razu coś zrobić, zakończyć to skutecznie, a trzeba było grać trochę mądrzej.


Jest pan bardziej zły czy bardziej smutny?
SASZA ŻIVEC: - I jedno, i drugie, bo zagraliśmy źle. Szkoda punktów, ale nie chce mi się znów o tym mówić, bo tyle razy nam się to przytrafiło, że trzeba z tym wreszcie skończyć. Ile razy można? Pamiętam mecz Pucharu Polski z Lechią w poprzednim sezonie, gdzie graliśmy z przewagą dwóch piłkarzy i tak przegraliśmy. Teraz całą drugą połowę mieliśmy przewagę jednego gracza i na nic się to zdało. Tak po prostu nie może być i koniec!

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~sławUżytkownik anonimowy
~sław :
No photo~sławUżytkownik anonimowy
Piast może się cieszyć, tym występem ściągnie na pewno dużo kibiców
w następnym meczu w Gliwicach, chyba braknie biletów w kurniku.
O miejscu w tabeli już nie ma co mówić, tak nie dawno, poprawili sytuację
a w ostatnim meczu wszystko zaprzepaścili i znowu po Wiśle będzie,
czerwona latarnia na długo.
13 wrz 17 09:11 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Dzień świstaka co porażka tak nie może być.Niech Piast jeszcze od pepików i podobnych troche szrotu zatrudni a będzie lepiej!
12 wrz 17 10:05 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii