Jakub Szmatuła: Punktów potrzebujemy jak tlenu

Rozmowa z Jakubem Szmatułą, bramkarzem Piasta Gliwice.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice - Jagiellonia Bialystok. 12.02.2018
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Krzysztof BROMMER: Co czuje bramkarz, gdy pada tak fenomenalny gol, jak ten Przemysława Frankowskiego w poniedziałkowym meczu Piasta z Jagiellonią?
Jakub SZMATUŁA: - Trochę bezradność, bo niewiele mogłem zrobić. Bramka bardzo ładna, świetne uderzenie. Jagiellonia może nie atakowała w pierwszej połowie często, ale strzał Arvydasa Novikovasa był dla nas ostrzeżeniem. Mieliśmy pecha, bo Martinowi Konczkowskiemu też prawie weszła cudowna bramka.

 

Co jeszcze pana martwi po nieudanej inauguracji wiosny?
Jakub SZMATUŁA: - Że nie mieliśmy zbyt wiele sytuacji. Poza tym to, że po stracie gole nie potrafiliśmy odpowiedzieć. To normalne, że traci się bramkę jako pierwszy, ale zawsze można odrobić straty. W tej kolejce udowodniły to Cracovia i Wisła Płock. Obie drużyny przegrywały, ale ostatecznie dopisały sobie po 3 punkty.

 

W pierwszej połowie wasza gra nie wyglądała tak źle jak w drugiej...
Jakub SZMATUŁA: - Kontrolowaliśmy mecz, ale niewiele z tego wynikało. Mamy jakiś problem, że przewagi nie potrafimy przekuć na gole. Może trzeba do tego inaczej podejść i zacząć grać prostszą, ale skuteczną piłkę. Punktów potrzebujemy przecież jak tlenu.

 

Porażka z Jagiellonią to dla was spory cios na samym starcie grania?
Jakub SZMATUŁA: - Trudno powiedzieć. Po meczu był smutek, bo zimowe przygotowania i wyniki sparingów napawały optymizmem, a tu taki „gong”!

 

W Gdańsku będzie wam łatwiej o punkty?
Jakub SZMATUŁA: - Na Lechii zawsze grało nam się trudno, ale nie mamy nic do stracenia. Nowy tydzień to nowe nadzieje. Wiadomo, że nikt nam nie odda punktów za darmo. Można dużo opowiadać, pompować się i klepać po plecach, ale nic tak nie pomoże jak zwycięstwo. Punkty mogą nas najbardziej podbudować.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic od 40 latUżytkownik anonimowy
~Kibic od 40 lat :
No photo~Kibic od 40 latUżytkownik anonimowy
Faktycznie analizując cały splot wydarzeń po zdobyciu w/ mistrzostwa Polski ,zadłużenie klubu po tym fakcie(gdzie się podziała kasa za sukces ) wystawianie słabego składu w meczach ligowych (najlepsi grzeją ławę,) nic nie warte zakupy zawodników.A może tym faktem powiadomić prokuraturę.
15 lut 20:57 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HuradoUżytkownik anonimowy
~Hurado :
No photo~HuradoUżytkownik anonimowy
To co pokazali w meczu z Jagiellonia to plama nie do zmazania.Jezeli potrzebujecie punktów to trawa ma się palić pod butami.To jeden wielki wstyd i całkowite lekceważenie kibiców.Fornalik weź się poważnie do roboty.Bo jesteś leniem lub ODEJDZ.
15 lut 17:47 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic od 40 lat:
No photo~Kibic od 40 latUżytkownik anonimowy
15 lut 20:57 użytkownik ~Kibic od 40 lat napisał
Faktycznie analizując cały splot wydarzeń po zdobyciu w/ mistrzostwa Polski ,zadłużenie klubu po tym fakcie(gdzie się podziała kasa za sukces ) wystawianie słabego składu w meczach ligowych (najlepsi grzeją ławę,) nic nie warte zakupy zawodników.A może t
Czyli w Piaście dalej są skorumpowani ludzie po układzie ?
Brawo wy !!!! U was się to chyba nigdy nie zmieni.
16 lut 00:01 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii