Radosław Gilewicz: Vassiljev zawodzi

W meczu z Arką pierwsze 25 minut w wykonaniu Piasta było optymistyczne, ale później coś się zacięło, gliwiczanie oddali inicjatywę – mówi były reprezentacyjny napastnik, komentator Eurosportu.

Lech Poznan - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Widać było taką niepewność, nerwowość. Dwa treningi, które przeprowadził trener Fornalik, nie przyniosły jeszcze żadnego efektu. Widać również, że brakuje takich piłkarzy, jak Badia czy Bukata czyli zawodników w środku pola, którzy dużo robią, kreują, zagrywają i sami są w stanie zdobyć bramkę, a tego właśnie w grze Piasta teraz najbardziej brakuje. W momencie, kiedy trzeba budować akcje, utrzymywać się przy piłce, to niestety Vassiljev zawodzi na całej linii. To trzeba podkreślić. Co martwi to fakt, że drużyna ma problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Tutaj moim zdaniem jest problem.
Czy są jakieś przesłanki, że będzie lepiej? Zawsze są. To nie jest tak, że jak już teraz jest źle, to będzie tak cały czas. Ta drużyna potrzebuje zwycięstwa i podbudowania atmosfery, żeby te morale było lepsze. Widzieliśmy, co było po meczu z Arką, kiedy zawodnicy rozmawiali z kibicami. To na pewno nie pomaga, bo coraz bardziej wkrada się nerwowość.
Teraz przed Piastem mecz w Pucharze Polski z Chrobrym. Z jednej strony można powiedzieć, że fajnie, że jest puchar, bo można zagrać i sprawdzić się po przegranym meczu, ale na pewno nie będzie łatwo, bo to jest trudny teren, a potem wiadomo, derby z Górnikiem. Z perspektywy trenera na pewno dobrze byłoby cały tydzień przepracować razem. Tak, żeby mieć za sobą tygodniowy cykl pracy i poprawić pewne rzeczy. Na pewno wtedy byłoby inaczej, a tak to nie ma wyboru. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna, bo w zespole Piasta jest wielu świetnych piłkarzy. Są przesłanki, że ten kryzys będzie zażegnany.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tomUżytkownik anonimowy
~tom :
No photo~tomUżytkownik anonimowy
Ja na miejscu Fornalika zmieniłbym go po pierwszej połowie ostatniego meczu. Dlaczego tego nie zrobił, zostanie to jego słodką tajemnicą.
26 wrz 17 15:57 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Z takim dlugim kontraktem co ma sie męczyć?Po co łapną frajerów to ich doi!
26 wrz 17 12:11 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii