Piast Gliwice podpisał umowę ze śląską uczelnią

Klub z Okrzei podpisał umowę z AWF Katowice. Współpraca między uczelnią a Piastem będzie dotyczyć akademii piłkarskiej oraz kompleksowej diagnostyki zawodników pierwszej drużyny.

Umowa gliwickiego klubu z AWF-em podpisano w sobotę. - To kolejna zmiana w zakresie szkolenia młodzieży w Piaście oraz krok w stronę dalszego rozwoju akademii. Współpraca z AWF-em wpłynie na profesjonalizację szkolenia. Zapewni nam wsparcie merytoryczne pracowników naukowych uczelni, a także pozwoli korzystać z wysokiej jakości sprzętu, którym AWF dysponuje. Cieszymy się z podpisania umowy, bo to krok w dobrą stronę dla klubu - powiedział prezes Piasta, Paweł Żelem.

 

źródło: Materiał prasowy

 

- Cieszę się, że Piast Gliwice dostrzegł w jaką stronę podążają kluby angielskie, holenderskie czy niemieckie, które oprócz stworzenia młodym zawodnikom dobrych warunków edukacyjnych, patrzą w przyszłość i kładą duży nacisk na współpracę z dietetykami, fizjologami, biomechanikami i specjalistami teorii sportu - dodał rektor AWF-u Katowice, prof. Adam Zając.

 

- Jacek Bednarz wspomniał o idei powstania kompleksu treningowego z bazą naukowo-badawczą, w którym na bieżąco monitorowane będą procesy treningowe zawodników wyczynowych, ale i badania z zakresu tzw. identyfikacji talentów, czyli krótko mówiąc - określenie który zawodnik nadaje się do wyczynowego uprawiania piłki nożnej, który ma mniejsze predyspozycje, a który rokuje na przyszłego mistrza - podkreślił Zając.

 

Jedną z korzyści dla gliwiczan jest również możliwość przeprowadzenia całego zestawu badań potencjału motorycznego zawodników grup młodzieżowych.

 

- Najogólniej mówiąc współpraca z AWF-em będzie pełniła funkcję edukacyjno-wychowawczą i popularyzacyjną sportu. Mamy różne plany krótkoterminowe oraz długoterminowe. W pierwszej kolejności chodzi o diagnozowanie piłkarzy. Chcemy, żeby byli systematycznie badani pod względem wieku biologicznego, pomiarów antropometrycznych czy przygotowania fizycznego. Dzięki tym badaniom będziemy mogli dbać o harmonijny rozwój młodych zawodników. To natychmiastowe działanie, które wdrożymy jeszcze w tym roku. W dłuższym procesie jedną z korzyści dla uczelni będzie możliwość delegowania studentów na staże i praktyki do Piasta, aby zdobywali doświadczenie w ekstraklasowym klubie piłkarskim. Za tym wiąże się właśnie wspomniana wcześniej popularyzacja sportu oraz rozwój piłki nożnej, w szczególności tej młodzieżowej - wyjaśnił dyrektor Akademii Piasta, Jacek Mazurek.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Akademia piłkarska Piasta,mogę prosić o adres chętnie zwiedzę jej kompleks!
21 lis 17 07:14 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii