Powroty z nadziejami na pierwszy skład. Piast rozpoczyna przygotowania

Piłkarze z Okrzei zakończyli urlopy i w poniedziałek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. O miejsce w składzie powalczy część z wypożyczonych ostatnio zawodników.

GORNIK ZABRZE - PIAST GLIWICE
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Większość piłkarzy wykorzystała krótki okres przerwy w treningach na wakacje i popularny „reset”. Niektórzy jednak zamiast leniuchować na głowie mieli ważniejsze rzeczy. Skrzydłowy Bartosz Szeliga zmienił stan cywilny, a Słowak Martin Bukata pierwszy raz został ojcem, bowiem na świat w poprzednim tygodniu przyszedł syn Martin junior. - Nigdzie nie wyjeżdżam z powodu porodu, a do klubu wrócę już jako tata – mówił nam pomocnik przed końcem sezonu.
Pierwsza dwa dni przygotowań będą polegały na szczegółowych badaniach i testach wydolnościowych. Odbywać się one będą na obiektach AWF-u w Katowicach. Dopiero od środy zespół będzie trenował na murawie, a 24 czerwca rozegra pierwszy tego lata sparing, z GKS-em Tychy.

 

Drugie podejście Karola
Czy zobaczymy na zajęciach nowe twarze? Tak, bowiem do zespołu dołączą pozyskani niedawno Aleksander Jagiełło i Bartosz Waleńcik. Swoją szansę będą starali się wykorzystać piłkarze, którzy w poprzednim sezonie grali na wypożyczeniach. Mowa przede wszystkim o ofensywnych zawodnikach, Karolu Angielskim i Josipie Barisziciu. Obaj ostatnie tygodnie spędzili na rehabilitacji, lecz mają być do dyspozycji trenera Dariusza Wdowczyka. Większe obawy były o Angielskiego, który doznał przecież urazu głowy. - W poniedziałek Karol jest umówiony na kontrolę lekarską. Ten termin został ustalony tuż po zabiegu. Co prawda wszystko jest w porządku, ale lekarz musi jeszcze to sprawdzić. Karol od wtorku ma dołączyć do drużyny – informuje Daniel Weber, agent napastnika.

 

Zostaną wykupieni?
Działacze gliwiczan czekają na odpowiedzi z Bielska-Białej i Niecieczy. To właśnie Podbeskidzie i Bruk-Bet mają pierwszeństwo w decydowaniu o przyszłości, odpowiednio bramkarza Rafała Leszczyńskiego i obrońcy Kornela Osyry. Bielszczanie i trener Jan Kocian publicznie mówili, że chcą zatrzymać golkipera, ale nie wiadomo czy będą w stanie za niego zapłacić. Jeśli chodzi o Osyrę to decydujące zdanie będzie miał nowy trener klubu z Niecieczy Mariusz Rumak. Na pierwszych treningach mogą pojawić się inni wypożyczeni zawodnicy, ale tak jak mówił w rozmowie na naszych łamach dyrektor Łukasz Piworowicz, kilku z nich z pewnością zostanie ponownie wypożyczonych do innych klubów, by grać regularnie, co w Gliwicach byłoby mało prawdopodobne.


Z Piastem na razie trenować nie będzie Radosław Murawski, który jak wiadomo przebywa na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski i czeka na debiut w mistrzostwach Europy. Wdowczyk kapitanowi gliwiczan tuż przed zakończeniem sezonu dał kilka wolnych dni, aby choć na chwilę odpoczął od piłki i treningów. Podobnie ma być po zakończeniu turnieju w Polsce.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~buhahahhaUżytkownik anonimowy
~buhahahha :
No photo~buhahahhaUżytkownik anonimowy
Dalej śmieci skupujecie w Gliwicach?
23 cze 17 05:02 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii