Oceniamy Piasta Gliwice: Obrona na tak, atak na nie

Kilka szóstek, trójka dla Macieja Jankowskiego i obligatoryjne zero podsumowujące „czerwony” występ Jakuba Szmatuły. Tak oceniliśmy "dorobek" piłkarski gliwiczan.

Gornik Zabrze - Piast Gliwice
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Jakub SZMATUŁA (80 min) – 0
Nota zero wynika jedynie z faktu otrzymanie bezpośredniej czerwonej kartki za to, że po podyktowaniu rzutu karnego chwycił za ramiona sędziego Piotra Lasyka. Trudno było dziwić się nerwom bramkarza. Do tego momentu golkiper gliwiczan grał bardzo pewnie, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry Górnika.

Martin KONCZKOWSKI (90 min) – 4
W pierwszej połowie był skupiony niemal cały czas na defensywie, w ofensywie obudził się tylko raz przed przerwą. Dopiero po zmianie stron zaczął być trochę bardziej aktywny z przodu i jego gra wyglądała coraz lepiej, aż do feralnego „faulu” na rzut karny.

Urosz KORUN (90 min) – 5
Dawał radę, nie pozwalał Górnikowi rozwinąć skrzydeł. Jak na razie wygrywa rywalizację o miejsce na środku obrony, choć w poprzednich spotkaniach nie unikał błędów. W niedzielę było lepiej.

HEBERT (90 min) – 6
Wyraźna poprawa formy, bo w Zabrzu prezentował się o niebo lepiej niż w kilku ostatnich meczach. Wiele razy „przecinał” podania gospodarzy, albo w ostatniej chwili powstrzymywał ich ataki. Kompletnie niewidoczny przy stałych fragmentach gry Piasta, co kiedyś było jego atutem.

Marcin PIETROWSKI (90 min) – 6
Bardzo waleczny, widać było, że świetnie wczuł się w atmosferę śląskich derbów. Długimi fragmentami świetnie radził sobie ze świeżo upieczonym reprezentantem Polski, Damianem Kądziorem. Jego powrót na lewą stronę obrony wypadł nieźle.

Aleksander JAGIEŁŁO (85 min) – 5
Zwłaszcza w pierwszej połowie Piast częściej atakował przeciwną stroną - tą, na której grał Valencia. Niewysoki skrzydłowy Piasta musiał walczyć o niemal każdą piłkę z rosłym Michałem Kojem, co już samo w sobie było wyzwaniem.

Aleksandar SEDLAR (90 min) – 6
Zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, jako łącznik linii obrony z pomocą. Sprawdzał się w przerywaniu akcji, czasem robiąc to niezgodnie z przepisami. Jego problemem była jednak gra do przodu.

Patryk DZICZEK (80 min) – 5
Solidny występ, ale bez rewelacji. Młody pomocnik gliwiczan stanął przed trudnym zadaniem, bo musiał mierzyć się z silną środkową linią Górnika, m.in. z Rafałem Kurzawą czy Szymonem Matuszkiem.

Joel VALENCIA (90 min) – 6
Najlepszy na boisku piłkarz Piasta. To z nim obrońcy Górnika mieli największe problemy, bo świetnie utrzymywał się przy piłce. Był jednak odosobniony w ofensywnych zapędach gości. Nie miał za bardzo z kim pograć w ataku.

Maciej JANKOWSKI (90 min) – 3
Długimi momentami brakowało mu dokładności i nie czuł się zbyt dobrze w fizycznej walce. W drugiej połowie nieoczekiwanie stanął przed szansą na gola i nie wykorzystał najlepszej okazji gliwiczan, nieczysto trafiając w piłkę.

Michal PAPADOPULOS (63 min) – 4
Stworzony do fizycznej, twardej derbowej walki. Problem w tym, że nawet gdy wygrywał „główki”, nikt nie korzystał z jego zagrań. Poza tym mało „piłkarskich” akcentów. Papadopulos jeszcze w pierwszej połowie zgłaszał problemy zdrowotne, ale zdołał biegać przez ponad godzinę.

Konstantin VASSILJEV (27 min) – 4
Zastąpił Michala Papadopulosa i był bardzo wysoko ustawiony, momentami był najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta. Bez piłki był niewidoczny, z piłką przy nodze potrafił rozdzielić kilak ciekawych podań.

Dobrivoj RUSOV (14 min) – niesklas.
Grał za krótko na notę, ale w końcówce obronił dwa groźne strzały. Przy pierwszym rzucie karnym „wyczuł” Igora Angulo, a przy drugim świetnie zatrzymał Hiszpana.

Danies GOJKO (5 min.) – niesklas.
Grał za krótko na notę, ale otrzymał jedno dobre podanie w polu karnym i gdyby nie jego złe przyjęcie, miałby okazję stworzenie zagrożenia pod zabrzańską bramką.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Najsłabsi kibice Piasta :
- z < 1100 biletów wykupili trochę ponad 900 czyli w 2 miesiące mobilizacji nie potrafili namówić kompletu na wyjazd na który mają bliżej niż duża część kibiców Górnika.
- zachowali się jak LZS z A klasy gwiżdżąc na minucie ciszy i rzucając race w sektory rodzinne a jednocześnie bojąc się ustawić do walki o flagi.
- 99% piosenek antyKSG zamiast wspomagać swój klub
2 paź 17 17:23 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
do ~ślązak:
No photo~ślązakUżytkownik anonimowy
2 paź 17 15:07 użytkownik ~ślązak napisał
Jak długo jeszcze sędziowie będą krzywdzić śląskie kluby !!!
Ukraina Szobiszowice to nie ŚLĄSK tym bardziej że mają sztama z Białorusią bo nie potrafili zgody w Polsce znaleźć tak są słabi.
2 paź 17 17:24 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ślązakUżytkownik anonimowy
~ślązak :
No photo~ślązakUżytkownik anonimowy
Jak długo jeszcze sędziowie będą krzywdzić śląskie kluby !!!
2 paź 17 15:07 | ocena:79%
Liczba głosów:14
21%
79%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii