Piast musi zapomnieć o feralnych derbach

Na to, jak Piast Gliwice zaprezentuje się w meczu z Sandecją, największy wpływ może mieć sfera psychiczna. Gliwiczanie muszą bowiem odciąć się od wydarzeń z derbów.

Piast Gliwice - Gornik Zabrze
 fot. Adam Starszyński  /  źródło: Pressfocus

Choć od derbów z Górnikiem, zamieszek na trybunach i przerwania meczu minęło już kilka dni, to w gliwickiej szatni wciąż nie da się uciec od tematu walkowera. Nastawienie i równowaga psychiczna będą jednak kluczowe w tym, aby Piast podtrzymał dobrą formę sportową, jaką prezentował w ostatnich kolejkach. – Trudno zapomnieć o tym, co się działo w sobotnich derbach. Zwycięstwo z Sandecją bardzo pomogłoby jednak wyrzucić tamte wydarzenia z głowy. Nie przejmuję się za bardzo tym, że mój gol tak naprawdę nic nie znaczy. Każdy mecz, który gramy tej wiosny jest bardzo ważny i też uważam, że zagraliśmy z Górnikiem bardzo dobrze – mówi Mateusz Szczepaniak.

 

To nie prawdziwi kibice

Napastnik Piasta strzelił gola Górnikowi, ale radość trwała krótko. – Gdybyśmy mieli więcej punktów na koncie, to może nie przejęlibyśmy się tym aż tak bardzo. W tym momencie punkty są nam jednak bardzo potrzebne, a przez takie incydenty tracimy je w najgłupszy sposób. Uważam, że mecz był wygrany i te 10 minut nie zadecydowałoby o ich utracie – mówi wypożyczony z Cracovii piłkarz, który w trakcie zajść został obrzucany różnymi przedmiotami przez „kibiców” Piasta... – Co można powiedzieć? Prawdziwy kibice nie rzucałby w swojego zawodnika. Czy robili to w amoku, to dla mnie żadne wytłumaczenie. Normalnie fani byli na swoich miejscach i nas dopingowali – dodaje „Szczepan”.

 

Atmosfera w szatni tuż po meczu, co oczywiste, daleka była od ideału. – Nie ukrywam, że w szatni było rozczarowanie, gdy dowiedzieliśmy się, że mecz nie zostanie dokończony. Ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać derby i żeby punkty zostały w Gliwicach. Stało, co się stało. Niestety nie mieliśmy na to wpływu – mówi z kolei obrońca Jakub Czerwiński. – Po części czujemy się zwycięzcami derbów, ale brakuje nam... trzech punktów. Na pewno z psychologicznego punktu widzenia derby dały nam dużo, bo graliśmy z największym rywalem, wygrywaliśmy do tej feralnej 80 minuty i mamy świadomość, że możemy walczyć jak równy z równym z każdym rywalem w lidze – dodaje stoper Piasta.

 

Nie bez znaczenia

Filar defensywy ekipy trenera Waldemara Fornalika potwierdza tezę, że „wyrzucenie” z głowy derbowych wydarzeń ułatwi gliwiczanom wygranie meczu w Niecieczy. – Nie mamy innego wyjścia; musimy się od tego odciąć. To już zostaje z tyłu a my musimy patrzeć wprzód i trzeba skupić się na kolejnych spotkaniach. Musimy się nastawić na ciężką walkę, bo sytuacja Sandecji też jest trudna. Boiska w tym momencie nie są w najlepszym stanie i często o wyniku może zadecydować jeden stały fragment gry lub przypadek. Musimy być czujni i pokazać charakter – przyznaje piłkarz wypożyczony z Legii.

 

Piast był na dobrej drodze do zapewnienia sobie większego spokoju w ligowej tabeli. Po ukaraniu walkowerem sytuacja wróciła do punktu wyjścia. – Pewnie strata tych punktów będzie miała znaczenie, ale zrobimy wszystko, żeby nie miała... dużego znaczenia – kończy Jakub Czerwiński.

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic:
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
9 mar 21:04 użytkownik ~Kibic napisał
A Moskwa to gdzie niedokończony duraku , w zabrzu z pewnościom, pozostala u was od 48 roku, ku##ta# sie pulmonale.
Bezczelnie sapiesz do mądrzejszego od siebie a ciulem jesteś do kwadratu !!!

Gospodarzami MŚ, ME jest kraj bądź KRAJE (państwa)
Gospodarzami Olimpiad (letnich, zimowych) są MIASTA - i tak jest od zawsze !!!

A teraz ciulu przeczytaj co za bzdurę napisałeś :
"FIFA powinna wycofać reprezentacje polski z mistrzostw šwiata w moskwie"
Ciulu......
NIE MA "mistrzostw šwiata w moskwie" !!!!
M.Ś. są w Rosji !!!!!
w Moskwie mogą być rozgrywane jedynie niektóre mecze tych mistrzostw !!!
11 mar 07:49 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~hehUżytkownik anonimowy
~heh
No photo~hehUżytkownik anonimowy
do ~Kibic:
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
9 mar 11:31 użytkownik ~Kibic napisał
Piast ma zapomnieć ze zostal okradziony przez wyglup Komisji Ligi ( slowa p Bońka) Co moze spowodować frustracje w druzynie , i przy reorganizacji EK spadek Piasta z EK. ? Za taka dzialalność PZPNu ,FIFA powinna sie wtracić i wycofać reprezentacje polski
W Moskwie to była olimpiada w 1980 roku a te MŚ są organizowane w Rosji ty skończony durniu!
9 mar 12:42 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
do ~heh:
No photo~hehUżytkownik anonimowy
9 mar 12:42 użytkownik ~heh napisał
W Moskwie to była olimpiada w 1980 roku a te MŚ są organizowane w Rosji ty skończony durniu!
A Moskwa to gdzie niedokończony duraku , w zabrzu z pewnościom, pozostala u was od 48 roku, ku##ta# sie pulmonale.
9 mar 21:04 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii