Piast jeszcze może zaskoczyć?

Wciąż możliwy jest zimą transfer do Piasta nowego lewego obrońcy. Duńskie media informują, że gliwiczanie są zainteresowani Duńczykiem Mikkelem Kirkeskovem z Aalesunds FK.

Mikkel Kirkeskov
 fot. aafk.no  /  źródło: Materiał prasowy

Tydzień temu rozmawialiśmy z dyrektorem sportowym Piasta, Jackiem Bednarzem, który przyznawał, że gliwiczanie nie chcą skorzystać z wielu ofert tymczasowych i raczej sezon wznowią w takim samym składzie. – W tym okienku będzie trudno zrealizować ten pomysł, bo mamy bardzo wiele ofert lewych obrońców, ale są to pomysły na krótką metę – mówił Bednarz.

 

Okazuje się, że pojawiają się nowe tematy i nowe oferty, a gliwiczanie nie zamykają się na nie. Przede wszystkim dlatego, że lewa obrona wydaje się być najsłabszą pozycją w zespole. Największe szanse na grę ma Marcin Pietrowski, który jednak jest prawonożny i zdecydowanie lepiej czuje się na innych pozycjach, raczej „centralnych”. Alternatywą jest Dario Rugaszević, który jesienią więcej miał słabych występów niż tych dobrych, a jego kontrakt obowiązuje tylko do końca sezonu. Od kilku dni duńskie media piszą o rozmowach przedstawicieli śląskiego klubu z norweskim drugoligowcem Aalesunds FK w sprawie wykupu Mikkela Kirkeskova. 26-letni Duńczyk jeszcze trzy lata temu grał w Odense BK i był wyceniany na 750 tys. euro. W duńskiej lidze rozegrał 101 spotkań, a jego kontrakt z norweskim drugoligowcem obowiązuje do końca 2018 roku. Dlatego za piłkarza trzeba będzie zapłacić. – Z jednej strony piłkarz jest do wyciągnięcia, ale z drugiej jego klub nie jest zmuszony do sprzedaży. Jaka kwota przekonałaby Norwegów? Myślę, że minimum 150 tys. euro – mówi nam duński dziennikarz Kristian Stenerud, który jako pierwszy napisał o możliwym transferze lewego obrońcy.

 

Przypomnijmy, że wcześniej w kontekście Piasta mówiło się o wypożyczeniu Kamila Sylwestrzaka z Wisły Płock oraz o kilku zagranicznych opcjach. – Różne rzeczy mogą się zdarzyć – usłyszeliśmy w kuluarach gliwickiego klubu. Zimowe okno w Polsce jeszcze jest otwarte, więc sprawa sprowadzenia nowego defensora na Okrzei jest możliwa.

 

Z tej samej kategorii