Mikkel Kirkeskov: Poszukiwałem nowych wyzwań

Czuję podekscytowanie, bo pierwszy raz opuściłem Skandynawię jako piłkarz i polska liga to dla mnie zupełnie coś nowego. Trochę słyszałem o ekstraklasie i były to opinie pozytywne - mówi nowy nabytek Piasta Gliwice.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice. Mikkel Kirkeskov. 14.02.2018
 fot. Irek Dorożański  /  źródło: 400mm

KRZYSZTOF BROMMER: Jest pan już tydzień z nową drużyną. Jakie wrażenia?

MIKKEL KIRKESKOV: - Bardzo pozytywne i miłe. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Koledzy dobrze mnie przyjęli i pomagają na każdym kroku. Zależy mi, żeby jak najszybciej im się odwdzięczyć i pomóc na boisku. Myślę, że sprowadzono mnie tu po to, żebym dodał jakości drużynie. Zrobię więc wszystko co w mojej mocy, aby tak się stało.

 

Kiedy pojawiło się zainteresowanie pana osobą ze strony gliwickiego klubu?

MIKKEL KIRKESKOV: - Muszę się chwilę zastanowić... Pierwszy sygnał otrzymałem 1 lutego, więc finalizacja zajęła trochę czasu, ale jestem szczęśliwy, że wszystko dobrze się skończyło i czekam na nowe wyzwania. Teraz mogę się w pełni skupić na treningach i na wkomponowaniu w nowy zespół. Czuję podekscytowanie, bo pierwszy raz opuściłem Skandynawię jako piłkarz i polska liga to dla mnie zupełnie coś nowego. Trochę słyszałem o ekstraklasie i były to opinie pozytywne.

 

Jaki był główny powód, że zdecydował się pan opuścić II-ligowy Aalesunds FK?

MIKKEL KIRKESKOV: - W Norwegii spędziłem dwa lata, grałem tam regularnie i doszedłem do wniosku, że czas na spróbowanie czegoś innego. Gdy pojawiła się oferta ze strony Piasta, to się ucieszyłem, bo mam okazję poznać nową ligę. Jestem przekonany, że mogę się w Polsce rozwinąć.

 

Z Aalesunds spadł pan z ligi...

MIKKEL KIRKESKOV: - Tak, ale uważam, że był to trochę nieszczęśliwy spadek. W połowie sezonu nic nie zapowiadało takiej katastrofy, bo byliśmy na 4. miejscu. Druga część rozgrywek było słabsza, no i stało się najgorsze. Taki jest jednak futbol, czasem się spada, a czasem awansuje. Jestem przekonany, że z Piastem będziemy się tylko pięli w tabeli.

 

Urodził się pan w duńskim Aarhus i tam też grał. Może pan coś więcej powiedzieć o mieście?

MIKKEL KIRKESKOV: - To miasto portowe i drugie co do wielkości w Danii. Tam jest mój prawdziwy dom, ale życie tak się potoczyło, że ostatnie lata spędziłem gdzie indziej. Mam jednak coś z natury podróżnika. Nie boję się zmian i podejmowania nowych wyzwań. Lubię poznawać nowe miejsca i ludzi. W klubie z Aarhus grałem długo, bo ponad 5 lat i wspominam tamten okres bardzo dobrze. Zwykle nie narzekam na to gdzie jestem.

 

Popytałem trochę o pana styl gry i powtarzało się, że jest pan lepszy w ofensywie niż w defensywie. Prawda czy fałsz?

MIKKEL KIRKESKOV: - Całkowita prawda (śmiech). Zawsze ciągnęło mnie do przodu, lubię uczestniczyć w atakach. Dobrze czuję się pod polem karnym przeciwnika i gdy mogę dośrodkowywać piłkę. Zdaję sobie jednak sprawę, że moim głównym zadaniem jest jednak bronienie. Zdaję sobie sprawę, że trener będzie ode mnie wymagał jednego i drugiego. Dlatego cieszę się z możliwości każdego treningu i na pewno będę dobrze przygotowany do gry.

 

No właśnie, w jakiej znajduje się pan dyspozycji?

MIKKEL KIRKESKOV: - Wszystko jest w porządku, choć do tej pory tylko trenowałem, więc potrzebuję trochę ogrania, złapania rytmu, no i zrozumienia filozofii gry Piasta oraz poznania charakterystyki nowych kolegów.

 

Najbliższe mecze odbędą się w iście zimowej aurze, bo w Polsce zapowiadane są mrozy. Jak na to zapatruje się Duńczyk?

MIKKEL KIRKESKOV: - Mnie panująca teraz pogoda nie przeszkadza, bo w Norwegii - gdzie ostatnio grałem - było zimniej i bardziej biało. Nie pozostaje więc mi nic innego, tylko grać!

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
~Jontek :
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
Chyba kasy bo sportowo w jednej z najsłabszych lig Europy to się nic nie osiągnie!
24 lut 09:11 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Taki rudy?
Haha, w sam raz do p(i)astucha, wygląda jak grilowany kurczak :))))
24 lut 10:07 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Past:
No photo~PastUżytkownik anonimowy
24 lut 09:38 użytkownik ~Past napisał
A może znajdź sobie dziewczynę to będziesz mniej głupot pisał.
Past ?
A może Past-uch ? :))))
24 lut 10:32 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii