W Piaście jest zdolna młodzież

Słowacki pomocnik w klubie z Gliwic spędził trzy sezony, a obecnie broni barw klubu Fotbal Trzyniec. 31-latek jest jednak na bieżąco z wydarzeniami w zespole z Okrzei.

Pilka nozna. FNL. Fotbal Trinec - Olympia Praha. 19.08.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Michał CHWIEDUK: Piast rozpoczął obecny sezon niemrawo. Co pan zaskoczony słabymi wynikami Piasta?
Matej IŻVOLT: - Nie są one satysfakcjonujące. Stać ich na pewno na bardzo dobrą grę, co już nie raz pokazali. Trzeba wspierać chłopaków. Wiem, że jest trochę kontuzji. Gerard Badia, Kostia Vassiljev to są piłkarze z bardzo dużą jakością gry, którzy mogą odmienić drużynę. Przez co ich bardzo brakuje w zespole, to widać. Też na pewno brakuje trochę szczęścia przy tych niewykorzystanych rzutach karnych. Dobrze, że Piast wygrał z Koroną, co na pewno poprawiło atmosferę w drużynie. Potrzebowali przełamania i wierzę, że będzie teraz już coraz lepiej. Moim zdaniem Piast ma zespół na pierwszą ósemkę.

Powrót Konstantina Vassiljeva był dla pana niespodzianką?
Matej IŻVOLT: - Oczywiście, myślę że dla każdego była to duża, aczkolwiek pozytywna niespodzianka. Kostia to bardzo dobry piłkarz, który pokazał już wcześniej na co go stać. Nie dziwię się, że w Białymstoku był uważany za idola. Dał dużo dobrego tej drużynie. Wiadomo, potrzebuje też trochę czasu, aby przestawić się z jednego stylu gry na drugi. Ma kontrakt na trzy lata i jeszcze pokaże się z bardzo dobrej strony.

Grał pan w przeszłości z Radosławem Murawskim. Jak ocenia pan jego transfer do Włoch?
Matej IŻVOLT: - Jest to na pewno duża strata dla drużyny. Radek był wychowankiem klubu, nosi Piasta w sercu. Jednak życie toczy się dalej. Piast zarobił na tym transferze. Może teraz Patryk Dziczek zostanie liderem zespołu, który też jest wychowankiem? A może Martin Bukata, który jest młody i ma zadatki na dobrego rozgrywającego. Jest to podobny typ jak Radek. Słyszałem, że ogólnie w Piaście jest dużo zdolnej młodzieży. Na pewno da to zamierzony efekt i wyrosną następcy Radka.

Poradzi sobie we Włoszech?
Matej IŻVOLT: - Tak. Włochy to jest inny futbolowy świat. Mimo, że jest to Serie B, ale jest to bardzo dobry klub. Dobre jest też to, że Radek nie będzie miał przez pierwszy okres pobytu w Palermo problemów z aklimatyzacją, bo przecież w klubie są też inni Polacy. A Palermo wiadomo, klub z aspiracjami, który na pewno będzie chciał awansować.

Utrzymuje pan kontakt z byłymi gliwickimi kolegami?
Matej IŻVOLT: - Dawno nie kontaktowałem się np. z Jakubem Szmatułą czy innymi chłopakami, którzy zostali w Gliwicach. Muszę odnowić kontakt. Ostatnio rozmawiałem z Łukaszem Hanzelem. Powspominaliśmy stare, dobre czasy. Porozmawialiśmy o swoich obecnych klubach. Dawno na meczu Piasta nie byłem. Teraz wolny czas zajmuje mi mój mały synek.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Aha....
Miejsce Piasta w tabeli wszystko tłumaczy jaką mają w Gliwicach zdolną tą młodzież... :)))
25 sie 17 02:02 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii