Zbliżają się derby. Już jest biletowy prztyczek

Jedyne górnośląskie derby w ekstraklasie odbędą się 3 marca o godzinie 20.30. Do spotkania w Gliwicach jeszcze trochę czasu, ale fanów Górnika zelektryzowała decyzja Piasta o przyznaniu gościom jedynie 496 biletów.

Ekstraklasa. Piast Gliwice - Gornik Zabrze. 31.07.2015
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Sektor gości na stadionie przy ul. Okrzei jest w stanie pomieścić znacznie większą liczbę fanów drużyny przyjezdnej, ale taka decyzja z formalnego punktu widzenia nie budzi zastrzeżeń. – Zgodnie z przepisami PZPN, jesteśmy zobligowani do przekazania kibicom gości puli biletów, która stanowi niemniej niż 5 procent pojemności stadionu – mówi nam Maciej Smolewski, rzecznik prasowy Piasta.
Fani Górnika czują się jednak pokrzywdzeni. – W poprzednich latach otrzymywaliśmy znacznie więcej wejściówek, a liczba naszych fanów sięgała ok. tysiąca osób. Nie mieliśmy problemów w rozmowa z panem Zdzisławem Kręciną czy poprzednimi prezesami Piasta. Szkoda, że teraz postanowiono inaczej – przyznaje Dawid Florek SLO Górnika, czyli mówiąc po polsku, koordynator ds. współpracy z kibicami. – W dodatku KKN Górnik Zabrze, czyli Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika nie dostało osobnej puli wejściówek na derby, choć tak dzieje się na wszystkich stadionach. Musimy z owej skromnej puli wydzielić wejściówki dla KKN – żali się Florek.
Zapytaliśmy w gliwickim klubie dlaczego podjęto taką decyzję? – Po raz pierwszy w historii Stadionu Miejskiego w Gliwicach – ze względów bezpieczeństwa – jesteśmy zmuszeni odmówić przyznania dodatkowej puli biletów dla kibiców niepełnosprawnych. Zadbamy jednak o jak najlepsze przyjęcie i obsługę niepełnosprawnych kibiców na sektorze gości. Do pomocy w tej kwestii wyznaczony jest koordynator ds. obsługi kibiców niepełnosprawnych – wyjaśnia rzecznik Smolewski.
Trudno nie odnieść wrażenia, że owa biletowa sprawa jest pokłosiem wydarzeń z jesiennych derbów na stadionie przy ulicy Roosevelta. Fani Piasta otrzymali wówczas 1130 biletów, a w trakcie spotkania doszło do ekscesów na trybunach. Gliwiczanie odpalili mnóstwo środków pirotechnicznych a część z nich została rzucona w kierunku kibiców Górnika. Fani z Okrze tłumaczyli się prowokacjami ze strony gospodarzy. W trakcie meczu m.in. spalono flagi Piasta, które w przeszłości zostały skradzione z przystadionowego magazynu. Nic więc dziwnego, że po derbach na oba kluby spadły kary. Piast musiał zapłacić Komisji Ligi 30 tysięcy złotych, a w związku z tamtymi wydarzeniami, komisja nałożyła zakaz wyjazdów dla kibiców Piasta na trzy najbliższe ligowe mecze oraz na dwa spotkania derbowe z Górnikiem. Kary nie uniknęli też gospodarze. Spalenie flag rywali oraz wulgaryzmy wycenione zostały na 10 tysięcy złotych oraz zakaz udziału fanów zabrzan w dwóch ligowych spotkaniach.

 

Komentarze (25)

Napisz komentarz
No photo
No photo~antyKurczakUżytkownik anonimowy
~antyKurczak :
No photo~antyKurczakUżytkownik anonimowy
Rasistowski transparent Piasta i „małpie” okrzyki w Europie nie przejdą. UEFA zamyka „Młyn”
Trybuna najbardziej zagorzałych fanów Piasta Gliwice zostanie zamknięta na jeden mecz europejskich rozgrywek.
Ponadto klub musi zapłacić 5 tysięcy euro kary.
Kibice Piasta wywiesili transparent z hasłem „Good Night Left Side”.
Kara dla Piasta, zostanie „uaktywniona” dopiero gdy drużyna ponownie zakwalifikuje się do europejskich rozgrywek. (czyli ni\G/dy, ha ha ha )
http://www.24gliwice.pl
17 lut 01:03 | ocena:82%
Liczba głosów:22
82%
18%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanUżytkownik anonimowy
~Jan
No photo~JanUżytkownik anonimowy
do ~Kibic:
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
17 lut 12:08 użytkownik ~Kibic napisał
Jakoś Piast nie miał przeciwwskazań, by wpuścić 3000 kibiców z Chorzowa! No ale niestety kibice Górnika słynni są ze swojej cwiercinteligencji stąd liczba przekazanych biletow
Mieliście, macie i będziecie mieć kompleks Wielkiego Górnika. Zawsze byliście w cieniu i do dzisiaj tak jest, jakbyście tego nie nazywali tak to właśnie wygląda.a te usilne lizanie chorzowskiego zadu jest ochydne...
17 lut 13:20 | ocena:89%
Liczba głosów:19
89%
11%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
~Kolanijo
No photo~KolanijoUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
17 lut 20:27 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
Wstydliwa porażka młodzieżowego zespołu Legii Warszawa

Drużyna U-17 Legii Warszawa przegrała z rówieśnikami reprezentującymi Bayern Monachium 0:14 (0:7).

Buhahahahahahahhaaaaa.........................
legia niejednokrotnie juz pokazala ze jest potega w Europie : do bicia, przez mistrzow Moldawi czy Kazachstanu
18 lut 17:32 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii