Będzie konkurencja. Bramkarze w komplecie

Jedna formacja Piasta jest już skompletowana w stu procentach. Konkurentami Jakuba Szmatuły będą Karol Dybowski oraz Słowak Frantiszek Plach. Obaj podpisali kontrakty do 31 grudnia 2020 roku.

Frantisek Plach
 /  fot. Natalia Barczewska  /  źródło: Piast Gliwice

O tym, że Plach i Dybowski zostaną nowymi zawodnikami gliwiczan, informowaliśmy od kilku dni. W końcu zostały dopełnione wszelkie formalności i obaj mogli zostać oficjalnie zaprezentowani. Bezpośrednim rywalem Szmatuły w walce o miejsce między słupkami ma być Słowak.

 

Był obserwowany
Mierzący 192 centymetry bramkarz jeszcze przed świętami trenował z gliwiczanami. 25-letni golkiper od 2016 roku broni barw klubu FK Senica. W obecnym sezonie zagrał w 19 meczach, w których puścił 39 goli. - Trenował u nas w grudniu, a wraz z trenerem bramkarzy obserwowaliśmy go w Senicy przez półtora miesiąca. Wypadł pomyślnie, więc zdecydowaliśmy się podpisać z nim kontrakt - mówi dyrektor Jacek Bednarz, który ma rękę do sprowadzania dobrych bramkarzy. Gdy był dyrektorem Legii, na Łazienkowską ściągnął Łukasza Fabiańskiego, Wojciecha Szczęsnego i Jana Muchę. Z kolei gdy pracował w Ruchu, na Cichą trafił Słowak Matusz Putnocky.

 

Wspomniany Frantiszek Plach zdaje sobie sprawę, że czeka go niełatwe zadanie wywalczenia sobie miejsca w podstawowym składzie gliwiczan. - Wiem, że konkurencja jest duża, ale najważniejsze, żebyśmy byli dobrymi kolegami i wspólnie pracowali dla dobra drużyny. Wierzę, że wspólnie osiągniemy dobre rezultaty - przyznał golkiper urodzony w Żylinie.

 

Dwójkę bardziej doświadczonych bramkarzy „naciskał” będzie 20-letni Karol Dybowski, który bronił dotąd barw Siarki Tarnobrzeg. - Ciężko na to pracowałem i dążyłem, aby osiągnąć postawiony cel, jakim było trafienie do ekstraklasowego zespołu. Cieszę się, że wszystko zostało pomyślnie zakończone i jestem już zawodnikiem Piasta - przyznał Karol Dybowski.

 

Młody optymista
O utalentowanego golkipera zapytaliśmy Włodzimierza Gąsiora, trenera Siarki. - Trochę żałuję, że odchodzi, bo liczyłem, że w ciągu najbliższego półrocza pomoże nam w osiągnięciu fajnego wyniku w II lidze. To bramkarz, który cały czas się rozwija. Widzę dla niego szansę gry na poziomie wyższych lig. To bardzo pracowity chłopak. Wszystko zależy tak naprawdę od niego samego i ludzi, którzy będą odpowiadali za jego dalszy rozwój. Zawsze trzeba zaryzykować, postawić na kogoś, by mógł się rozwinąć. Jeśli nie otrzyma szansy, stanie w miejscu. Skoro już ktoś dał Karolowi możliwość transferu do ekstraklasy, to zrobi wszystko, by z niej skorzystać - zapewnia szkoleniowiec zespołu z Tarnobrzegu.

 

- Karol przyszedł do nas z trzeciej ligi, zaniedbany, ale w ciągu dwóch lat zrobił olbrzymie postępy. A nie były to wcale dwa lata obfitujące wyłącznie w sukcesy. Popełniał błędy, jak wielu młodych ludzi; nie tylko sportowców. Wiadomo, że ekstraklasa to zupełnie inny poziom, większa rywalizacja. Jeśli jego konkurentem do gry będzie Jakub Szmatuła, to sami widzimy, o jakim przeskoku mówimy. Najważniejszą sprawą jest jego kapitalny charakter, mentalność. Cały czas słucha, wyciąga wnioski, chce się uczyć. Nie jest to chłopak zamknięty w sobie. Bardzo kontaktowy, trenerzy lubią takich zawodników do współpracy w grupie. Właśnie dzięki optymistycznemu podejściu do życia jest teraz tam, gdzie jest - ocenia trener Gąsior.

 

Z kolei czwarty golkiper Piasta, Krzysztof Kurek, wiosnę spędzi na wypożyczeniu. - Myślę że Krzysiu powinien gdzieś pójść i w perspektywie bronić na wyższym poziomie, bo dał wiele sygnałów, że stać go na to. Pracujemy nad jego wypożyczeniem - dodaje dyrektor Bednarz.

 

 

Frantiszek Plach (Słowacja)
25 lat
Kluby: MSzK Żylina (juniorzy), SzK Svaty Jur, FK Pohronie, FK Senica (wszystko Słowacja)

Karol Dybowski
20 lat
Kluby: Jutrzenka Wierzchosławice (juniorzy), Unia Tarnów, Siarka Tarnobrzeg.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
~Janek2 :
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
Pytanie - nie można było dokoptować na jako trzeciego bramkarza naszego juniora? Może jednak warto dać szansę a nie kupować od razu dwóch bramkarzy tym bardziej ,że jeden z nich jak jest napisane i tak nie ma większych szans aktualnie na walkę o pozycję nr.1.
12 sty 13:58 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii