Na razie opaska nie przyniosła szczęścia. Kontuzja Badii

Tydzień temu trener Dariusz Wdowczyk ogłosił, że nowym kapitanem gliwiczan będzie Gerard Badia. Debiut w nowej roli nie był jednak dla niego udany. Hiszpan podczas meczu z Cracovią doznał kontuzji.

Cracovia Krakow - Piast Gliwice
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Dla mnie to wyróżnienie i wielka odpowiedzialność – przyznał Gerard Badia, wesoły Hiszpan. Po meczu z Cracovią nie było mu do śmiechu, bo co prawda strzelił gola na wagę remisu, krótko potem jednak uszkodził kolano i teraz czeka go około dwumiesięczna przerwa. – „Badi” będzie miał w poniedziałek rezonans i wtedy dowiemy się, co mu dolega. Jego kolano jest opuchnięte. To dla nas duża strata, bo jest ważnym ogniwem naszego zespołu – poinformował szkoleniowiec Piasta. Opaskę w trakcie spotkania przejął Radosław Murawski, który w poprzednich sezonach pełnił tę funkcję, a teraz miał być zastępą Badii. „Muraś” nie był zadowolony z tego, w jakich okolicznościach znów zakładał opaskę. – Wolałbym, żeby to Gerard był kapitanem i aby był zdrowy z nami na boisku. Niestety teraz ja mam opaskę, a on cierpi i nie wiadomo, jaka będzie jego najbliższa przyszłość - przyznał po meczu defensywny pomocnik Piasta.


Skoro już jesteśmy przy Murawskim; ma on za sobą chyba najdziwniejszą letnią przerwę w rozgrywkach. Nie dość, że cały cykl przygotowań ligowych z powodu młodzieżowych mistrzostw Europy został rozregulowany, to jeszcze sporo mówiło się o możliwym transferze do włoskiego Palermo. Na chwilę obecną konkretów nie ma, choć okienko jest jeszcze otwarte.

 

Trener Wdowczyk pokazał jednak, że mimo tych wszystkich zawirowań będzie stawiać na Murawskiego. - Po sezonie musiał trenować i być przygotowanym do młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbywały się w Polsce. Dostał od nas dziesięć dni wolnego na czas zgrupowania w Opalenicy, żeby mógł odpocząć psychicznie i fizycznie. Do zespołu wrócił głodny gry i myślę, że możemy być o niego spokojni - mówił przed sobotnim meczem szkoleniowiec Piasta. Jak widać, miał rację...

 

Z tej samej kategorii