Joel Valencia: Potrzeba nam szczęścia i lepszych sędziów

Mimo porażki z Górnikiem Zabrze piłkarz Piasta Gliwice widzi podstawy do optymizmu. Mecz ocenia jednoznacznie.

Gornik Zabrze - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Michał ZICHLARZ: Jak ocenia pan derbowe spotkanie z Górnikiem?
Joel VALENCIA: - To był mecz na remis z obu stron. Ten punkt byłby nam bardzo potrzebny, niestety, tak się nie stało. Jeszcze po meczu w szatni obejrzeliśmy całą sytuację na ekranie i jasno można było zobaczyć, że żadnej jedenastki dla rywala nie było. W normalnej sytuacji Angulo za takie zagranie powinien zobaczyć żółtą kartkę. Wiem, że sędziowie mają trudną pracę, ale akurat w tej sytuacji arbiter był naprawdę blisko, stał jakieś trzy metry od całego zdarzenia. Powinien być skupiony i skoncentrowany... W pierwszej chwili myślałem, że chce pokazać żółtą kartkę Angulo za symulowanie, ale w końcu wskazał na karnego.

Po czterech kolejnych porażkach jesteście w trudnej sytuacji. Jest nadzieja, że będzie lepiej?
Joel VALENCIA: - Teraz trzeba się skoncentrować na ciężkiej pracy i na kolejnym meczu. Mamy przed sobą dwa tygodnie, powinno być lepiej.

Z przodu w meczu z Górnikiem nie wyglądaliście najlepiej. Z wyjątkiem pana osoby, to mało kto niepokoił bramkę rywala...
Joel VALENCIA: - Każdy mecz jest inny. W jednym spotkaniu ty jesteś lepszy, w kolejnym twój kolega. W meczu z Górnikiem każdy z nas starał się, jak mógł. Jak mówię, myślę, że wkrótce będziemy mieli więcej szczęścia.

Zmiana trenera pomoże w tym, że w końcu zaczniecie wygrywać?
Joel VALENCIA: - Będzie dobrze. Teraz przed nami przerwa. Dla nowego szkoleniowca to szansa, bo ma teraz więcej czasu na to, żeby z nami popracować. Szczególnie jeśli chodzi o sprawy taktyczne. Ja jestem do dyspozycji trenera. Czego nam teraz potrzeba to szczęścia i tego, żeby sędziowie byli skoncentrowani.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Panie pilkarz- potrzeba to wam UMIEJETNOSCI.......a nie zwalanie winy na innych
3 paź 17 20:50 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii