Jakub Szmatuła: Korki były za krótkie

Remis Piasta Gliwice w wyjazdowym meczu z Cracovią nie zadowala piłkarzy Dariusza Wdowczyka. Wśród nich jest bramkarz.

Cracovia Krakow - Piast Gliwice
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Michał TRELA: Inaugurację sezonu możecie zaliczyć do udanych?
Jakub SZMATUŁA: - Ostatnio wygraliśmy na Cracovii 1:0, wcześniej przegraliśmy 1:5. Teraz nie było takich skrajności. Remis jest w miarę sprawiedliwy. Mieliśmy wprawdzie rzut karny, który mógł przesądzić o zwycięstwie, ale nie ma co narzekać. Ważne, że nie przegraliśmy na wyjeździe.


Gra w środku pola wyglądała obiecująco?
Jakub SZMATUŁA: - To fakt, strzeliliśmy gola po fajnej akcji, w ogóle kilka takich przeprowadziliśmy. Z przebiegu gry dobrze to wyglądało. Fajnie sobie radziliśmy. Dlatego jest lekki niedosyt, że nie wygraliśmy, ale wszystko dobrze się zaczyna. Jesteśmy pełni optymizmu. Kostia Vassiljev wniósł do nas duże doświadczenie, jest powiewem świeżości. To transfer na plus. Szkoda, że nie trafił karnego, ale będzie się sprawdzał w następnych meczach. Nie było rewolucji, graliśmy praktycznie tym samym składem, co w poprzednim sezonie. Został trzon drużyny, jesteśmy skonsolidowani i wierzę, że to przyniesie efekty.


Ma pan do siebie pretensje o straconego gola?
Jakub SZMATUŁA: - Na pewno szkoda, że do niego doszło, bo obrona rozegrała bardzo dobry mecz. Poślizgnąłem się. Niewiele mi brakło, bym wypiąstkował piłkę, ale noga mi ujechała i skończyło się, jak się skończyło. To był przypadek. Może założyłem trochę za krótkie korki? Było bardzo miękko, zabrakło mi w tej sytuacji odbicia. Dobrze, że chłopaki szybko wyrównali.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Ekstraklasa hahahaha
17 lip 17 21:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii