Jakub Szmatuła: Sędzia Lasyk powinien nas przeprosić!

Tak wzburzonego kapitana Piasta jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Doświadczony bramkarz, który na co dzień jest cichym i spokojnym człowiekiem, ledwo powstrzymywał emocje. Jak widział całe zamieszanie z drugiej połowy niedzielnych derbów.

Gornik Zabrze - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Krzysztof BROMMER: Nawet po meczu trudno panu utrzymać nerwy na wodzy po tym, co wydarzyło się w drugiej połowie?
Jakub SZMATUŁA: - Trzeba użyć dosadnych słów. Najpierw jednak muszę przeprosić pana sędziego, bo poniosło mnie i nerwy puściły, gdy go dotknąłem, ale za to, co on nam zrobił, powinien przeprosić całą drużynę Piasta. To jest „Kino-Oko”. Niech się później nikt nie dziwi, że są nerwy, bo sami do tego doprowadzają sędziowie. Są derby, jest zacięty mecz na remis, a arbiter daje takiego karnego! To jest moje zdanie.

Czerwoną kartkę otrzymał pan zasłużenie?
Jakub SZMATUŁA: - Przeprosiłem już za moje zachowanie, choć uważam, że jestem kapitanem i po prostu chciałem go lekko odsunąć, żeby reszta chłopaków go nie dopadła, bo widziałem pianę w ich ustach. Nie uderzyłem go, nic mu nie powiedziałem i nie przeklinałem. On odebrał to tak, że naruszyłem jego cielesność. Gdybym to zrobił zbyt mocno, to po odepchnięciu by się chyba przewrócił? Nic takiego nie miało miejsca.

A jak z pana perspektywy wyglądał rzekomy faul?
Jakub SZMATUŁA: - Nie było żadnego faulu! Angulo potknął się chyba o ziemię, bo nasz obrońca na pewno go nie dotknął. Pierwsza myśl była taka, że idzie z żółtą kartką do napastnika Górnika, za symulowanie, a on podyktował rzut karny przeciwko nam. Nie wiem czy to sędzia liniowy wpłynął na głównego, ale widać jak się naradzają i jakie są tego efekty.

Taki mecz i takie wydarzenia są kolejnym przykładem na to, że system VAR musi być stosowany w każdym ligowym meczu, bo nigdy nie da się przewidzieć, co się będzie działo w danym spotkaniu?
Jakub SZMATUŁA: - Oczywiście, że powinien być w każdym meczu. Przynajmniej nie było by takich sytuacji i tylu nerwów. Dostałbym żółtą kartkę za doskoczenie do arbitra i tyle. Gramy o życie i takie coś... Idzie nam, jak idzie, ale jeszcze w dodatku robią nam pod górkę!

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Za to że nie odgwizdał w 1 połowie staranowania Kądziora na linii 16 też ? Górnik aby wyjść na ZERO musi dostać jeszcze 4 karne w tym 1 z kapelusza aby odrobić punkty które mu zabrali sędziowie. A tak przy okazji patologia z Szobiszowic mimo 2 miesięcznej mobilizacji nie wykupiła 1131 przyznanych im biletów czym pokazała że kibicowsko jest cienka jak piskle kurczaka. Do tego gwizdanie na minucie ciszy i rzucanie rac w sektor rodzinny poziom A Klasy po jabolu. Ale co się dziwić wschodniej dziczy co nie raz nie dwa tu pisałem.
2 paź 12:02 | ocena:88%
Liczba głosów:16
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
2 paź 20:19 użytkownik ~Baran napisał
Piast zapomniol z kym grol, to bezczelność krytykować syndziego jak sie gro ze Górnikym. Ale nie martwić sie, w ramach dekomunizacji Górnika ze 3 Maja spszontnom mozno przidzie tysz na tyn ruski twór czas. Abo je dekomunizacyjo abo niy.
ty śmie.ciu , komuch to ty !!!
kiedy t fuj ruszek rozegroł s fuj pierwszy mecz (22 lipca) i kim był wasz opiekun tow. Gorywoda ?
Ślązacy mają swój honor, bronią się sami i walczą tylko z wrogami.
ty wyjeżdżasz z tematem na czyjąś rodzinę której nie znasz - typowo gorolskie zachowanie !!!
2 paź 22:22 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~EhUżytkownik anonimowy
~Eh :
No photo~EhUżytkownik anonimowy
A ciekawe kto przeprosi kibiców górnika za race wrzucanie w sektor z dziećmi? Przyjechali buraki z Białorusi i dali pokaz chamstwa. Następny derby powinny odbyć się bez kibiców z Gliwic, stadion będzie piękniejszy i bezpieczniejszy.
2 paź 10:53 | ocena:93%
Liczba głosów:15
93%
7%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii