Kluczowa zmiana w formacji obronnej Piasta

Brazylijczyk Hebert zostanie sprzedany do japońskiego JEF United, jeśli Piast zakontraktuje środkowego obrońcę. Tym kimś ma być Jakub Czerwiński z Legii, który wczoraj przyjechał do Gliwic na badania.

O chęci odejścia „Herbiego” ze śląskiego klubu pisaliśmy już kilka tygodni temu. Zainteresowanie 26-letnim Brazylijczykiem wykazywały kluby z Rosji i Azji, lecz najkonkretniejsi okazali się przedstawiciele japońskiego drugoligowca, JEF United. Zespół z Chiby chce awansować do J1 League i zamierza wzmocnić drużynę. Gliwiccy działacze nie ukrywają, że transakcja jest blisko, ale muszę zostać spełnione pewne warunki, żeby do transferu doszło.

 

- Potwierdzam, Hebert ma ofertę z Japonii, która czeka na naszą decyzję. Jeśli pozyskamy podobnej klasy obrońcę, pozwolimy mu odejść. Ma u nas jeszcze półroczny kontrakt. Jeśli miałby go przedłużyć, to podwyżka, jak na nasze warunki, musiałaby być gigantyczna. Wygląda na to, że nie pojedzie na obóz do Kamienia – informuje dyrektor sportowy Piasta, Jacek Bednarz. - Oferta jest dobra z perspektywy sytuacji rynkowej. Taka oferta dla zawodnika, któremu kończy się umowa za pół roku, byłaby dobrą propozycją dla każdego polskiego klubu. Hebert chce odejść. Oczywiście szkoda tracić takiego stopera, ale okoliczności są bardzo specyficzne. Pamiętajmy, że jest już w takim wieku, iż to może być jedna z ostatnich szans na podpisanie dobrej umowy – przyznaje szczerze dyrektor klubu z Okrzei.

 

Skoro Hebert myślami i jedną praktycznie nogą jest już w Japonii (w Gliwicach ma się jeszcze pojawić w tym tygodniu) to Piast potrzebuje solidnego następcę, który z miejsca będzie gotowy do gry w pierwszym składzie. – Następcą Heberta będzie raczej Polak... Proszę na razie mnie nie ciągnąć za język – bronił się dyrektor Bednarz.

 

Jak udało nam się dowiedzieć opcji było i jest kilka, ale gliwiczanom najbardziej zależało na Jakubie Czerwińskim. 26-letni stoper latem 2016 roku za pół miliona euro trafił z Pogoni do Legii. W warszawskim klubie miał i ma problemy z graniem. W obecnym sezonie wystąpił w zaledwie 7 meczach, a w ekstraklasie pokazał się kibicom tylko czterokrotnie. Sztab szkoleniowy Legii postanowił zrezygnować z jego usług i Czerwiński nie poleciał z zespołem na Florydę. Zamiast do USA środkowy obrońca wczoraj przyjechał do Gliwic. Klub utrzymywał tą wizytę w tajemnicy, ale nam udało się zobaczyć piłkarza w momencie, gdy wyruszał na badania medyczne. Jednocześnie działacze rozmawiali z warszawskim klubem na temat jego przenosin.

 

Fot. Michał Chwieduk / źródło: 400mm

 

Przypomnijmy, że Czerwiński ma kontrakt z Legią ważny do lata 2020, a do Gliwic zostanie wypożyczony do końca obecnego sezonu. „Kluby uzgodniły warunki półrocznego wypożyczenia 26-latka. Po pomyślnym przejściu testów medycznych środkowy obrońca zostanie naszym zawodnikiem” - poinformował wczoraj późnym popołudniem gliwicki klub.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
~Janek2 :
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
Gdyby był to transfer definitywny to jak najbardziej na plus. Wypożyczenie na kilka miesięcy (jak już wielokrotnie pisałem) to mówiąc delikatnie : nieporozumienie. Nieprozumieniem jest dyrektor sportowy Piasta. Bednarz niestety jest miernym przeciętniakim ,wywalonym swego czasu z Wisły Kraków i takimi wypożyczeniami raczej swojej pozycji nie zbuduje. Ale skoro za Piasta sportowo i menadżersko odpowiadają ludzie którzy nigdy nie byli w jakikolwiek sposób powiązani z Piastem i Gliwicami to nie ma się co dziwić ,że u nich liczy się tylko kasa ,kasa i kasa...
11 sty 13:26 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~andreUżytkownik anonimowy
~andre :
No photo~andreUżytkownik anonimowy
Janek

Twoj bankrupt z Zabrza rowniez utrzymywany jest z miasta, obaczysz co sie bedzie dzialo z Gornikiem w tej rundzie a potem na drugi rok, zjazd bedzie totalnyna dol, tkie sa prawa ligi, inni dobrze ich juz rozgryzliandre
11 sty 14:50 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
~czytelnik :
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
Do kolegów Janków - chłopaki idzie sobie na piwo czy jakoś tak a dajcie sobie spokój (przynajmniej na jakiś czas) z komentowaniem tekstów w Sporcie.
11 sty 13:53 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii