Młody blisko umowy, Anglik trenuje

Tylko dwie nowe twarze pojawiły się na pierwszym treningu gliwiczan. Chodzi o 20-letniego bramkarza Karola Dybowskiego oraz pomocnika Toma Hateleya.

Tom Hateley
 fot. piast-gliwice.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Przy Okrzei intensywnie pracują nad wzmocnieniami, ale jak widać po pierwszych zajęciach zimowe transfery to nie jest łatwa rzecz. Sztab szkoleniowy Piasta nie ukrywa, że przydaliby się piłkarze na każdą pozycję. Pierwsi kandydaci do drużyny są. W hali Jasna 31 w Gliwicach stawiło się 24 zawodników. Wśród nich znalazły się nowe twarze, czyli Karol Dybowski oraz Tom Hateley (na zdjęciu). Bramkarz Siarki Tarnobrzeg jest bliski podpisania kontraktu z gliwiczanami. Do złożenia podpisu zostały jedynie formalności i mają one zostać dopełnione we wtorek.

 

Pomocnik pod obserwacją
Natomiast 28-letni Anglik odbył testy medyczne i do nowej rundy będzie przygotowywał się z Piastem. O tym czy dołączy do zespołu zadecyduje sztab szkoleniowy. – Uważamy, że Tom może być wzmocnieniem naszego zespołu, ale ostateczną decyzję podejmiemy po zgrupowaniu – przyznał szkoleniowiec śląskiej drużyny, Waldemar Fornalik.
Razem z zespołem trenował również Tomasz Okraszewski. Młody pomocnik wrócił z półrocznego wypożyczenia z Unii Turza Śląska. – To utalentowany zawodnik, który grał w juniorach Piasta, a ostatnio był wypożyczony. Zdecydowałem, że będzie trenował z pierwszą drużyną, aby móc się mu przyjrzeć – poinformował trener Fornalik, który zadbał o to, aby zawodnicy wrócili do klubu w jak najlepszej dyspozycji. Na czas przerwy każdy z piłkarzy miał przygotowaną indywidualną rozpiskę treningową, a niektórzy spotykali się w trenerem na zajęciach w siłowni.

 

Kilku zabrało
Wczoraj w Gliwicach nie pojawiło się kilku zawodników, ale ich nieobecność była usprawiedliwiona. Brazylijczyk z powodu odwiedzin rodziny w Brazylii do klubu zawita później. Dodatkowe dni wolnego otrzymał także Stojan Vranjesz. Bośniak jest wyznawcą prawosławia przez co święta obchodzi później. Z tego względu pomocnik ma pojawić się przy Okrzei w środę. We wtorek w klubie ma się pojawić Josip Bariszić. Chorwacki napastnik wiosną raczej nie będzie występował w barwach Piasta. „Bari”, którego kontrakt ze śląskim klubem wygasa po sezonie, otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. – Na razie brak konkretów, ale jakieś rozmowy są prowadzone. Zobaczymy co przyniosą najbliższe dni – mówi Chorwat. Inni przedstawiciele grupy „bałkańskiej” także stawią się z drobnym opóźnieniem. Chodzi o Dario Rugaszevicia i Aleksandara Sedlara.

 

Z tej samej kategorii