Zapytania bez konkretów. Czy Hebert jeszcze tej zimy opuści Piasta?

Brazylijczyk Hebert może tej zimy odejść z Piasta. Zainteresowanie jest, ale na biurko prezesa Pawła Żelema nie trafiła żadna oficjalna oferta.

Legia Warszawa - Piast Gliwice
 fot. Rafal Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Rosły stoper to najlepszy obrońca w kadrze gliwiczan i nie zmieni tego nawet koszmarna wpadka w ostatnim meczu w tym roku z Koroną Kielce. W przeszłości kilka razy wydawało się, że Hebert jest już jedną nogą poza Gliwicami. Było tak za każdym razem, gdy zbliżał się koniec trwania umowy obrońcy z Piastem. W 2015 roku i 2017 roku. Za drugim razem w kwietniu zawodnik popisał nowy kontrakt, który obowiązuje do lata 2018. W tak zwanym międzyczasie „Herbi” był łączony z wieloma klubami i liga, ale do konkretów nigdy nie doszło.

 

– Mogę zadeklarować, że chcę się rozwijać. Piastowi zawdzięczam bardzo wiele, bo ten klub mi zaufał i dał szansę. Jestem jednak typem człowieka, który nie boi się wyzwań. Jeśli latem, ewentualnie w kolejnych okienkach transferowych pojawi się ciekawa oferta z silniejszej ligi, to będę chciał spróbować. Ciężko pracuję na taką szansę. Jestem tutaj szczęśliwy, ale marzy mi się gra w lidze niemieckiej lub hiszpańskiej. Gdy zaczynałem grać w piłkę, to marzyłem o występach w Europie i grze przeciwko najlepszym piłkarzom kontynentu. Jestem dziś tego bliżej niż 2-3 lata temu – mówił nam kilka miesięcy temu obrońca, który w Gliwicach gra od 2014 roku.

 

Jednak wschód?

Hebert na Górnym Śląsku czuje się bardzo dobrze. – Wcześniej w Portugalii spędziłem trzy lata, ale nie w jednym klubie i nie w jednym mieście. Piast jest pierwszym klubem w karierze, gdzie gram dłużej. Czuję się tu jak w domu nawet bardziej niż w Brazylii. Mam tutaj wszystko: żonę, córeczkę i psa – mówi.

 

Mimo tego wiele wskazuje na to, że kolejnej umowy z Piastem zawodnik już nie podpisze. Otwartą kwestią jest czy odejdzie teraz - zimą za pieniądze czy latem za darmo. Obie strony, czyli piłkarz i klub dojrzewają do tego, że chyba najwyższy czas na zmiany. Niedawno obrońcy urodziła się córeczka i to jedna z rzeczy, która może powstrzymać przed przeprowadzką.

 

Na początku listopada Hebert podpisał umowę z agencją menedżerską „Unidos”, której główną twarzą jest Mariusz Piekarski. Z tego powodu w ciemno można zakładać, że znajdzie dla Heberta jakiś klub. Z naszych informacji wynika, że kilka dni temu, tuż przed wylotem na wakacje do Brazylii, piłkarz spotkał się z władzami klubu. Podobno mocno stoperem interesują się dwa klubu: jeden z Rosji, a drugi z szeroko pojętej Azji. Nie są to może wymarzone dla zawodnika z Ameryki Południowej kierunki, ale jak to w życiu bywa, przeważyć mogą pieniądze. Na razie jednak transfer obrońcy z Piasta to tylko spekulacje, bo w klubie z Okrzei usłyszeliśmy, że żadnej oferty na piśmie nie ma. Jeśli się pojawi, to na pewno władze Piasta się nad nią pochylą.

 

Hebert w ekstraklasie

2017/2018 – 17 meczów, 1530 minut, 0 goli, 0 asyst, 1 żółta kartka

2016/2017 – 30 meczów, 2616 minut, 3 gole, 1 asysta, 8 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

2015/2016 – 35 meczów, 3129 minut, 1 gol, 3 asysty, 5 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek

2014/2015 – 25 meczów, 2250 minut, 3 gole, 1 asysta, 2 żółte kartki, 0 czerwonych kartek

2013/2014 (wiosna) – 8 meczów, 720 minut, 0 goli, 0 asyst, 1 żółta kartka, 0 czerwonych kartek

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
On jest słaby tylko na tle obcokrajowców piątego sortu z Piasta wygląda dobrze.
24 gru 17 10:03 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HgTUżytkownik anonimowy
~HgT :
No photo~HgTUżytkownik anonimowy
Ile juz on ma lat 27?
25 gru 17 08:00 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii