W Piaście trwają zmiany w kadrze pierwszego zespołu

Prezes, trener i dyrektor sportowy Piasta zapowiadali zmiany w kadrze i właśnie mają one miejsce. Kilku piłkarzy nie wyjedzie dziś z zespołem do Kamienia, a gliwiczanie finalizują kilka transferów do drużyny.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice. Trening. 10.01.2018
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Drużyna potrzebuje wzmocnień, co do tego nikt w Gliwicach nie ma wątpliwości. Stąd też zmiany, jakie zaczynają się dokonywać w klubie z Okrzei. – Czuję niepokój, czy uda się nam wszystkie te kwestie jak najszybciej zakonczyć. Z niektórymi zawodnikami będziemy się żegnali. Chciałbym przed wylotem do Hiszpanii mieć skład gotowy, choć furtki jeszcze sobie nie zamkniemy – przyznaje trener Piasta, Waldemar Fornalik. Warunki kontraktu i transferu ustalił bramkarz Karol Dybowski, który stosowne dokumenty podpisał w czwartek. Zawodnikiem Piasta ma być do 31 grudnia 2020 r. W środę kontrakt podpisał jest inny golkiper, 25-letni Słowak Frantiszek Plach, który do tej pory bronił w zespole FK Senica. Kontrakt będzie obowiązywał do końca grudnia 2020 roku.

 

Muszą przekonać
- Trenuje z nami też Piotr Marciniec ze Stali Mielec. To ciekawy zawodnik i chcemy mu się przyjrzeć. Jeżeli chodzi o innego testowanego, czyli o Toma Hateleya, to decyzja zapadnie po pierwszym zgrupowaniu. Na tę chwilę dobrze się prezentuje, choć dawno nie grał w żadnej drużynie. Jeśli chodzi o treningi z Glasgow Rangers, to już nie ten klub co kiedyś. Firma jednak pozostaje firmą i to pewno dało mu to kopa do dalszej pracy – ocenił trener Waldemar Fornalik. Pozytywnie angielskiego piłkarza ocenia dyrektor Piasta. - Dobrze mieć doświadczonego zawodnika, który zna realia naszej ligi. Potrzebujemy takiego „pitbulla” za plecami Vassiljeva, który odciążałby Kostię z zadań defensywnych – przekonuje Jacek Bednarz, który byłby zwolennikiem pozyskania z Legii (oprócz Jakuba Czerwińskiego), Tomasza Jodłowca. – Z mojej perspektywy Tomasz jako „szóstka” przydałby się w Piaście. Oferty od nas jednak nie dostał. Może będzie, ale na razie nic nie mogę powiedzieć, bo jego sytuacja musi być jasna i klarowna w stu procentach – skwitował Jacek Bednarz.

 

Trudne poszukiwania
Kogo jeszcze szuka Piast? Lewego obrońcę i napastnika. Oba transfery nie będą łatwe do przeprowadzenia. – mówiąc o lewej obronie myśleliśmy, że uda się wcześniej ściągnąć zawodnika. Mamy swój typ i pracujemy nad tym, aby po zgrupowaniu w Kamieniu ten zawodnik do nas dołączył. Poszukujemy też napastnika i nie jest łatwo, bo w każdej lidze i w każdym klubie bramkostrzelny zawodnik jest mile widziany – stwierdza trener Fornalik. – Od dawna szukamy napastnika, ale na rynku zawsze jest deficyt dobrych napastników. Chodzenie wokół jakiegoś nazwiska, pomysłu, to bardzo trudne zadanie, bo jest mocna konkurencja i ograniczenia budżetowe. Nic nie chcemy mówić, dopóki nie będziemy pewni. Mamy dwóch kandydatów, którzy wydają nam się optymalni, ale ich dopięcie nie jest łatwe. Nie chcę powiedzieć za dużo, bo spalę te tematy, a bardzo mi zależy, żeby tak nie było – ujawnia dyrektor Bednarz.
Skoro są i będą przyjścia to muszą być też odejścia i dla kilku zawodników zabraknie miejsca w autokarze wyjeżdżającym na zgrupowanie w Kamieniu. – Adam Mójta, Stojan Vranjesz, Josip Barisić i bramkarz Jakub Freitag. Ci zawodnicy dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów. Z tego co wiem, jeszcze nie mają ofert z innych klubów – informuje Jacek Bednarz.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~krissUżytkownik anonimowy
~kriss
No photo~krissUżytkownik anonimowy
do ~Jasiek:
No photo~JasiekUżytkownik anonimowy
11 sty 09:15 użytkownik ~Jasiek napisał
Spadek, im już nic nie pomoże.
TOBIE TEZ!
Od dłuższego czasu obserwuje twoje komentarze i takiego malkontenta jak ty juz dawno nie spotkalem
11 sty 09:41 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
~Janek2 :
No photo~Janek2Użytkownik anonimowy
Zmiany w kadrze jak najbardziej potrzebne. Nowi potrzebni jak świeża krew. Tylko bez wypożyczeń bo to nonsens ,tylko normalne transfery.
11 sty 10:46 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Za kase podatnika ściąga się szrot.Dobrze że w Gliwicach ludzie inteligentni i na to nie chodzą!
11 sty 13:18 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii