Według Macieja Skorży trzeba uważać nie tylko na Angulo

W sobotę o godz. 18.00 w Szczecinie Pogoń podejmować będzie zespół Marcina Brosza. Trener gospodarzy scharakteryzował Górnika.

Maciej Skorża
 fot. Jakub Piasecki  /  źródło: Cyfrasport

Maciej Skorża, trener Pogoni Szczecin spokojnie podchodzi do sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze. - Przeciwnicy weszli rozpędem do polskiej ekstraklasy. Bazują na cechach motorycznych i wolicjonalnych. Do tej pory wyjściowa jedenastka jest dość stabilna. Nie ma w niej wielu zmian. Być może trener Brosz zdecyduje się na rotacje po meczu pucharowym, ale tego nie wiemy.

Najlepszym strzelcem jest Igor Angulo, który zdobył 10, a niektórzy twierdzą, że 11 bramek. Jedna z nich wzbudza wątpliwości co do jej autora. W środę dołożył dwa trafienia w Pucharze Polski. Czysta statystyka mówi, że w 9 meczach zdobył 12 goli. W samej tylko lidze przynosi to średnio ponad bramkę na mecz. Jest to doświadczony piłkarz, który ma swój moment w karierze. Napastnicy często strzelają seriami i tak się dzieje w tym przypadku. Musimy nim się mocno zaopiekować.

Nie można zapominać o innych piłkarzach. Najwięcej asyst w lidze ma Rafał Kurzawa. Na drugim skrzydle gra Damian Kądzior, który przyszedł z Wigier Suwałki. Ta dwójka także wnosi wiele do gry Górnika.

Jest to młody zespół. Jeśli chodzi o podstawową jedenastkę, to najmłodszy w lidze. Są też zawodnicy doświadczeni, więc możemy mówić o pewnej mieszance rutyny z młodością. 

Jeśli chodzi o taktykę, to trzymają się systemu 4-4-2. Robią to na niezłym poziomie, bo są wiceliderem tabeli. Podchodzą z dużą dyscypliną do założeń taktycznych. Funkcjonują razem od dłuższego czasu i widać wysoki poziom zgrania oraz powtarzalność, przede wszystkim w defensywie.

W ich meczach wyjazdowych i domowych widać małą różnicę. Poza Zabrzem są ustawieni trochę niżej na własnej połowie. Są też mocni w kontratakach. Igor Angulo dobrze czuje się w takiej grze.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Trzymając się statystyk w golach [20:13] Górnik na 2 stracone bramki strzela 3 i takim właśnie wynik (2:3) obstawiam w Szczecinie z Pogonią.
23 wrz 17 02:02 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii