Grzegorz z ulicy Wiejskiej

Grzegorz włożył klucz, przekręcił, nacisnął klamkę starego familoka przy Wiejskiej... Zawiasy skrzypnęły cicho. Wszedł, zamknął drzwi. Dwukolorową flagę - z godłem w postaci pradawnego piastowskiego orła - pieczołowicie poskładał w kostkę i schował do szafki. Odłożył też na półkę transparent. „Twój czas dobiegł końca. Miej honor i odejdź” - głosił napis. „Na pewno się jeszcze przyda” - mruknął.

Ruch Chorzow - Wisla Krakow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Było już dobrze po północy, ale emocje po piątkowym mroźnym wieczorze wciąż jeszcze w nim buzowały. „Niezgoda”! „Niezgoda”! „Niezgoda”! - krzyczał ledwie kilkadziesiąt minut wcześniej, wraz z kilkoma tysiącami podobnych sobie. To słowo tego było tego dnia najważniejsze. Dawało nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Że choć ostatnie tygodnie, dni i godziny były „tamtych”, wszystko można jeszcze wyjaśnić, naprawić, odwrócić. „Wiosna będzie nasza!” - pomyślał.


Przyznać jednak musiał, że przeciwnik był potężny. Zaprawiony w bojach, w kluczeniu, lawirowaniu, wykorzystywaniu własnej przewagi i każdej słabości drugiej strony. Ot, choćby sprawa głosowania... Miało być uczciwie, a wyszło jak zawsze: z awanturą, podważaniem legalności zastosowanej metody liczenia głosów. Nawet nie można było stwierdzić jednoznacznie, kto i dlaczego z sali wyszedł, kto na nią wrócił itp.


Albo sprawa mediów. Prezes lubi tylko te, które grają w jego orkiestrze. Ma swoich „ministrów propagandy”, którzy zawsze gotowi są przedstawić sprawę w odpowiednim świetle i trzymać się „jedynej słusznej linii”. Owszem, Grzegorz w swojej firmie też stosował czasem taki ruch i miał od tego ludzi; uczciwie jednak w głębi duszy nawet nie nazywał ich dziennikarzami, bo przecież w samym słowie „dziennikarstwo” zawiera się pojęcie obiektywizmu i niezależności...


Zawsze też - tu akurat prezes-adwersarz miał większe doświadczenie od Grzegorza - można wysłać do zaprzyjaźnionych mediów „umyślnego”, w randze dyrektora na przykład. Tenże - z pozycji „znawcy regulaminów” - wyda stosowny wyrok bez czekania na oceny ekspertów i osób kompetentnych. „Prezes może wiele. Ale wiosna będzie nasza! Musi być!” - Grzegorz zacisnął pięści.


„Nie wrzeszcz! Noc jest, sąsiadów pobudzisz” - Kalina stanęła w drzwiach sąsiedniego pokoju. Nawet nie spostrzegł, że kłębiące się w jego głowie myśli wykrzyczał. Nie zauważył też wcześniej, że - mimo późnej godziny - spod przymkniętych drzwi sypialni sączy się migotliwe światło telewizyjnego ekranu. Bardzo rzadko zdarzało się, by jego żona o takiej porze oglądała jeszcze jakiś program. Musiało to być coś sensacyjnego, bo wyglądała na rozemocjonowaną. „Myślę, że prezes tym razem przegiął. A ci jego partyjni towarzysze? Nawet nie mieli odwagi wyjść do demonstrantów przed sejmem” - małżonka otwarła szerzej drzwi. Grzegorz na ekranie zobaczył charakterystyczny budynek parlamentu, a przed nim - ludzi z dwukolorowymi flagami i transparentami.


Odwrócił się do Kaliny, zdumiony tym obrazem i jej komentarzem. „Jaki sejm? Jaka partia?” - wykrztusił. Po czym zdjął z szyi szalik z wielką „eRką” i napisem „Niebieska vendetta”...

 

PS. Ulica Wiejska znajduje się w dzielnicy Chorzów Stary

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibolUżytkownik anonimowy
~kibol :
No photo~kibolUżytkownik anonimowy
To to za wypociny u b e c k i e? To jest portal sportowy?? Czy gazeta wybiórcza??
19 gru 16 15:58 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Hahaha co to za bzdury ? Autor to zapewne wielki kibic chorzowskiego Ruchu lecz przez tą ostatnią upublicznioną aferą "weszło" i możliwością degradacji jego ukochanego klubu jest tak mocno załamany że mu się w główce trochę poprzestawiało. Grzesiu RRRatatuj pana PiS'mc-ka. :)))
19 gru 16 19:04 | ocena:67%
Liczba głosów:6
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibolUżytkownik anonimowy
~kibol :
No photo~kibolUżytkownik anonimowy
Ps nie zapomnijcie pobanowac i usunąć wpisow
19 gru 16 15:59 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii