Chorwat Romeo Jozak trenerem Legii Warszawa!

Romeo Jozak
 fot. legia.com  /  źródło: Materiał prasowy

Legia Warszawa ogłosiła, że w miejsce zwolnionego w środę Jacka Magiery, nowym trenerem pierwszej drużyny został Romeo Jozak.

Jacek Magiera przestał być trenerem mistrzów Polski. Decyzję zarządu Legii warszawa opublikowano przed południem. Już po kilku godzinach na stanowisko szefa sztabu szkoleniowego stołecznego klubu powołano 44-letniego Romeo Jozaka. Kontrakt został podpisany do końca sezonu z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata. Nowy trener pracował do tej pory w Dynamie Zagrzeb, głównie z zespołami młodzieżowymi.

- Dla mnie to największy krok w karierze trenerskiej - powiedział nowy trener Legii. - Miałem możliwość oglądnięcia w telewizji kilku meczów Legii. Chciałbym, aby piłkarze grali agresywniej, bardziej piłkarsko. Legia jest mistrzem i musi grać dobrą piłkę dodał trener.

Dariusz Mioduski stwierdził, że jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Jacek Magiera dalej będzie trenerem. - Po meczu ze Śląskiem pękło coś we mnie. Widziałem apatię w drużynie. Jeżeli chcemy zdobyć tytuł, to trzeba wstrząsu. Rozmowa z Jackiem Magierą była dla mnie najtrudniejszą w moim życiu - skomentował odwołanie Magiery prezes Legii Warszawa.

Razem z Jackiem Magierą odwołany został jego asystent Tomasz Łuczywo, szef wyszkolenia fizycznego Sebastian Krzepota oraz dyrektor sportowy, Michał Żewłakow.

 

Z tej samej kategorii