Chorwat Romeo Jozak trenerem Legii Warszawa!

Legia Warszawa ogłosiła, że w miejsce zwolnionego w środę Jacka Magiery, nowym trenerem pierwszej drużyny został Romeo Jozak.

Romeo Jozak
 fot. legia.com  /  źródło: Materiał prasowy

Jacek Magiera przestał być trenerem mistrzów Polski. Decyzję zarządu Legii warszawa opublikowano przed południem. Już po kilku godzinach na stanowisko szefa sztabu szkoleniowego stołecznego klubu powołano 44-letniego Romeo Jozaka. Kontrakt został podpisany do końca sezonu z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata. Nowy trener pracował do tej pory w Dynamie Zagrzeb, głównie z zespołami młodzieżowymi.

- Dla mnie to największy krok w karierze trenerskiej - powiedział nowy trener Legii. - Miałem możliwość oglądnięcia w telewizji kilku meczów Legii. Chciałbym, aby piłkarze grali agresywniej, bardziej piłkarsko. Legia jest mistrzem i musi grać dobrą piłkę dodał trener.

Dariusz Mioduski stwierdził, że jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Jacek Magiera dalej będzie trenerem. - Po meczu ze Śląskiem pękło coś we mnie. Widziałem apatię w drużynie. Jeżeli chcemy zdobyć tytuł, to trzeba wstrząsu. Rozmowa z Jackiem Magierą była dla mnie najtrudniejszą w moim życiu - skomentował odwołanie Magiery prezes Legii Warszawa.

Razem z Jackiem Magierą odwołany został jego asystent Tomasz Łuczywo, szef wyszkolenia fizycznego Sebastian Krzepota oraz dyrektor sportowy, Michał Żewłakow.

 

Z tej samej kategorii