Waldek King i Kamikadze Piotr

Piast zagrał wreszcie na miarę… nieznanego oblicza Waldemara Fornalika. Szkoleniowiec gliwiczan jest poważnym facetem, który w sposób niezwykle profesjonalny podchodzi do pracy, na pewno jednak nie jest smutasem. A taką łatkę przypiął sobie właściwie… osobiście, udzielając przez lata zachowawczych wywiadów.

Pilka nozna. Piast Gliwice. Zgrupowanie Hiszpania. 27.01.2018
 fot. Irek Dorożański  /  źródło: 400mm

Mimo niewątpliwej elokwencji i merytorycznego przygotowania, żeby błyszczeć w mediach - nawet jako szkoleniowiec reprezentacji - pozostawiał to starszym i młodszym kolegom po fachu. Jak się okazało - niesłusznie. Wizyta Waldka Kinga w niedzielnej Lidze+ Extra była bowiem chyba większym sukcesem niż pokonanie Sandecji. Były selekcjoner był wyluzowany, pewny decyzji personalnych, które podjął zimą, z uśmiechem snuł plany dotyczące przyszłego sezonu. Ktoś może zapytać: a jakie to ma znaczenie dla wyników Piasta? Otóż - kluczowe. Ryba nie tylko psuje się od głowy, ale też może od tej strony zacząć się regenerować. Fornalik nie przypomina nawet w ułamku człowieka, który nie mógł pogodzić się z porażką w kadrze. Widać, że już dawno to przetrawił, a teraz rozpoczął wyścig po duży klub, a być może nawet po drugą selekcjonerską kadencję. To nie żart; to ocena możliwości trenera Piasta.

 

Nie podejrzewałem, że Piotr Stokowiec ma zadatki na kamikadze. Przejmując Lechię 46-letni szkoleniowiec dał jednak czytelny sygnał, że ma i to nawet spore. Tak naprawdę bowiem w Gdańsku, choć nie brakuje solidnych piłkarzy, nie ma zespołu. Jest zestaw indywidualności. Na dodatek przepłacanych, co ostatnio był uprzejmy zauważyć nawet prezes klubu Adam Mandziara. W każdym razie na tle bardzo chimerycznych w tym roku legionistów, wśród których Romeo Jozak wciąż szuka optymalnej wyjściowej jedenastki (a także docelowego stylu), Lechia zaprezentowała się co najmniej nieporadnie. Błędy, po których padły gole dla gości z Warszawy były zawstydzające do tego stopnia, że pocieszenia można szukać bodaj wyłącznie w fakcie, iż na podpisanie kontraktu z biało-zielonymi zdecydował się… Egy Maulana Vikri. Co prawda (rewelacyjny podobno) Indonezyjczyk 18 lat skończy 7 lipca i dopiero dzień później jego umowa wejdzie w życie, ale już podbił - i to ostro - statystyki Lechii w mediach społecznościowych. Zapewne więc ktoś w Gdańsku bardzo się z tego ucieszy. Pytanie tylko, dlaczego nie będzie to Stokowiec? Pytanie oczywiście retoryczne.

 

Znów mamy problemy z sędziami. Nie chodzi jednak - i całe szczęście - o nieuczciwość, a nawet brak kwalifikacji. Czołowi polscy arbitrzy, którzy od zeszłej rundy muszą pochylać się również nad VAR-em, są przemęczeni. Skutkuje to nie tylko poważnymi błędami w ekstraklasie, ale też wielbłądami w Lidze Mistrzów. Inna sprawa, że „Przepisy Gry” nie ułatwiają gwiżdżącym zadania, nie chronią przed kontrowersjami. Zwłaszcza przy rzutach karnych. I po prawdzie, trudno zrozumieć z jakiego powodu mędrcy z IFAB w ogóle pozostawili jakiekolwiek pole do interpretacji, gdy dochodzi do kontaktu ręki zawodnika zespołu broniącego z piłką w polu karnym. Rozwiązanie powinno być tylko jedno: rzut karny! Niezależnie od zamiarów, chęci, ułożenia ciała, pecha, czy wagi spotkania. Ocenie powinien podlegać wyłącznie fakt, czy do (zawsze niedozwolonego!) kontaktu doszło. Co do minimum ograniczyć może niezdrowe emocje i niepotrzebne dyskusje. Prawda?

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Waldek CashUżytkownik anonimowy
~Waldek Cash :
No photo~Waldek CashUżytkownik anonimowy
Bardzo nas Waldemarze zawiodłeś. Wypowiedziami po meczach, twierdzeniem, że zostawiłeś Ruch na bezpiecznej pozycji i pozwoliłeś, żeby drużyna odpuszczała ( 0:6 ze Ślaskiem ) Byłeś Kingiem dla nas kibiców.
13 mar 14:35 | ocena:60%
Liczba głosów:10
40%
60%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
To calkowicie falszywa ocena tego czlowieka. Dal juz kilka dowodów na to.
13 mar 14:33 | ocena:55%
Liczba głosów:11
45%
55%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ksRUżytkownik anonimowy
~ksR :
No photo~ksRUżytkownik anonimowy
Tfuu. Nigdy nie wracaj na C6.
13 mar 15:17 | ocena:60%
Liczba głosów:10
40%
60%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii